Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pětibojaři Svoboda a Polívka postoupili z kvalifikace závodu SP v Anglii

David Svoboda | foto: Ivana Roháčková

8 2010
Pouze David Svoboda a Ondřej Polívka postoupili do sobotního finále závodu Světového poháru moederních pětibojařů v anglickém Medway. O jedno místo utekla účast Liboru Capalinimu, neuspěl ani Michal Sedlecký. V pátek absolvují svou kvalifikaci pětibojařky.

Trenér Jakub Kučera byl i přes poloviční úspěšnost v kvalifikaci spokojený. "Všichni odvedli maximum. Nelze jim nic vyčíst," vzkázal z dějiště závodů třetího dílu letošního seriálu.

Vítěz úvodního podniku SP v Mexiku Svoboda i Polívka neměli s postupem ze svých kvalifikačních skupin sebemenší problémy. "Kdyby v poslední disciplíně běželi naplno, zřejmě by skupiny vyhráli. Ale šetřili síly a takticky si doběhli pro postupová místa," dodal kouč.

Sedmatřicetiletý Capalini, pro nějž je SP v Anglii prvním závodem od loňského červnového mistrovství Evropy, nezvládl až závěrečnou kombi disciplínu, tedy střelbu s během. "V běhu ještě bohužel po loňských zdravotních problémech zaostává. Ještě není výkonnostně tam, kde býval před zraněním." Zkušený reprezentant navíc udělal pět chyb na střelnici.

Přesto je bronzový z olympiády v Aténách prvním náhradníkem pro sobotní finále (startuje v 10 hodin SEČ). O účasti v něm ale Capalini neuvažuje. "Byl zcela vyčerpaný a sám řekl, že by se nedokázal do soboty dokonale připravit," řekl Kučera.

Sedlecký byl ve své skupině čtyři místa pod postupovou čarou. "Nepostoupil kvůli sporné penalizaci za technickou chybu s uzávěrem zbraně při poslední střelbě. A ztrátu pak již nemohl dohnat," vysvětlil trenér.

V pátek se v kvalifikaci představí trojice Češek Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze