Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pětibojaři byli daleko od postupu na OH, mají aspoň týmový bronz

Ondřej Polívka se jako nejlepší z českých moderních pětibojařů umístil na ME na 18. místě. | foto: pentathlon.org

30 2011
Čeští moderní pětibojaři ve finále mistrovství Evropy neuspěli, když výrazně zaostali za osmým místem zaručujícím přímý postup na olympijské hry v Londýně.

Z českého kvarteta byl v britském Medway nejlepší na 18. pozici Ondřej Polívka, Michal Sedlecký skončil 22. těsně před obhájcem prvenství Davidem Svobodou a Michal Michalík se musel spokojit s 29. příčkou.

Náplastí na individuální výsledky je týmový bronz za součet výkonů tří nejlepších reprezentantů. "Týmová medaile je pro mě velká, hodně velká náplast na nevydařený individuální závod," řekl sesazený šampion Svoboda, jemuž se zejména nepovedl šerm. Nezdar přičetl psychice.

"Všechno je to v hlavě. Netušil jsem, že problémy s terčem, které mě potkaly při finále Světového poháru v Londýně, na mě budou mít takový dopad. Velmi mě to rozhodilo a moji výkonnost to ovlivňuje," přiznal.

Na slabší šerm doplatil také Polívka. "Tam ztrácím, proto se na něj musím zaměřit. Pokud chci bojovat o olympiádu, nestačí poskládat průměrné výkony. Sice jsem nic výrazně nezkazil, ale nikde jsem také nepředvedl něco výjimečného," řekl Polívka.

V šermu ztratil i Sedlecký. "Potřeboval bych získat o sto bodů víc v šermu, abych mohl pomýšlet na osmičku pro olympiádu," poznamenal. Nevymlouval se ani Michalík. "Nepovedlo se mi to, ale na víc jsem neměl. Vidím, že můj standard už nestačí," řekl někdejší bronzový medailista z MS.

Závod skončil ruským triumfem. Vyhrál Andrej Mojsejev před Sergejem Karjakinem, bronz vybojoval Ukrajinec Dmitro Kirpuljanskij. Týmový titul získali rovněž Rusové před Italy.

V neděli mají finále na programu ženy a bojovat o olympiádu bude i Natálie Dianová.

Výsledky ME v moderním pětiboji

Muži: 1. Mojsejev 5996 b., 2. Karjakin (oba Rus.) 5992, 3. D. Kirpuljanskij (Ukr.) 5896, ...18. Polívka 5760, 22. Sedlecký 5732, 23. Svoboda 5716, Michalík (všichni ČR) 5632.
Družstva: 1. Rusko 17.568, 2. Itálie 17.432, 3. ČR (Polívka, Sedlecký, Svoboda) 17.208.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze