Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pětibojař Michalík neuspěl v závodu SP v Berlíně, Svoboda vyhrál základní část

Michalíkovy plány zhatil v Berlíně nepovedený šerm | foto: Ivana Roháčková

5 2010
Modernímu pětibojaři Michalu Michalíkovi nevyšlo finále závodu Světového poháru v Berlíně. Český reprezentant obsadil 27. místo, když o naději na přední příčky přišel pokaženým šermem. Pro finále seriálu v Moskvě se tak z Čechů kvalifikovali jen Ondřej Polívka a David Svoboda, který dlouhodobou část SP vyhrál.

Michalík absolvoval šerm s bilancí 16 výher a 19 porážek, což stačilo průběžně jen na 21. místo.

"V tak nabitém závodě taková bilance vlastně znemožní pomýšlet na přední umístění," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera, podle nějž ztratil Michalík až 150 bodů.

K lepšímu umístění mu nepomohl ani nejlepší letošní čas v plavání. V jízdě na koni udělal Michalík tři chyby a dál se propadal výsledkovou listinou. V závěrečné combi disciplíně ještě pokazil střelbu.

"Na Michalovi je znát dlouhá přestávka kvůli nemocem a zraněním a nedá se očekávat, že by se během měsíce dvou, dostal do optimální formy. Věřím však, že do zářijového mistrovství světa v Číně už v ní bude a předvede výkony, na které jsme u něj bývali zvyklí," doplnil Kučera.

Závod vyhrál Rus Ilja Frolov, před Justinasem Kinderisem z Litvy a Italem Riccardem de Lucou.

Za dva týdny se v Moskvě uskuteční finále celého letošního seriálu. Do něj se z českých pětibojařů kvalifikovali Ondřej Polívka a David Svoboda, který základní část vyhrál. V pěti závodech o sedm bodů více než druhý Litevec Andrejus Zadněprovskis.

Moskva však nakonec nebude svědkem velké premiéry, při níž se poprvé v historii mělo střílet laserovými pistolemi. "Kvůli technickým nedostatkům mezinárodní federace krátce po berlínském závodě rozhodla, že se v Moskvě bude střílet na stávají elektronické terče," oznámil Kučera.

V neděli se v německé metropoli uskuteční finále žen s Lucií Grolichovou.

sp berlín - výsledky

Muži: 1. Frolov (Rus.) 5752 bodů, 2. Kinderis (Lit.) 5748, 3. De Luca (It.) 5740, ... 27. Michalík (ČR) 5296

Pořadí SP:

1. Svoboda (ČR) 153 bodů, 2. Zadněprovskis 146, 3. Krungolcas (oba Lit.) 145, ...14. Polívka 102, 79. Michalík 22, 85. Sedlecký 17, 90. Dvořák 14, 91. Capalini (všichni ČR) 12

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze