Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pětibojař Capalini se v Londýně vrátí do seriálu Světového poháru

Libor Capalini | foto: Vítězslav Bureš, iDNES.cz

7 2010
Moderní pětibojař Libor Capalini se po téměř deseti měsících vrací k závodění. Sedmatřicetiletý reprezentant odcestoval s týmem do londýnského Medway ke třetímu dílu letošního Světového poháru. Ten se uskuteční od čtvrtka do neděle.

Capalini naposledy závodil loni v červnu, když na mistrovství Evropy v Lipsku pomohl družstvu ke stříbru v soutěži družstev.

V polovině prázdnin byl pak nominován na mistrovství světa do Londýna, ale týden před šampionátem si zlomil nohu a sezona pro něj skončila.

Nyní je bronzový olympionik z Atén ale zpět v závodním rytmu a pochvaluje si, že měl dost času trénovat nový systém závodů, v nichž se kombinuje běh a střelba. "Už víme, jak na to a umíme se lépe připravit. Pravidelně běh se střelbou střídáme. Nebude to proto pro nás taková novinka jako po zavedení tohoto systému.

Do Medway spolu s Capalinim odcestovali Ondřej Polívka, Michal Sedlecký a David Svoboda a Sylvie Černá, Natálie Dianová a Lucie Grolichová.

"Protože jsme vynechali druhý pohárový závod v Káhiře, je to pro nás důležitá zkouška na vrcholy sezony." Těmi budou finále Světového poháru, mistrovství světa a Evropy.

Čeští pětibojaři letošní seriál prestižních závodů zahájil skvěle. David Svoboda triumfoval hned v úvodním podniku v mexickém Playa, Polívka skončil třináctý.

Program závodů v Medway (8.-11. dubna)

Čtvrtek 14:00 - kvalifikace muži
Pátek 12:30 - kvalifikace ženy
Sobota 10:00 - finále muži
Neděle 10:00 - finále ženy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze