Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sagan na horských kolech v Teplicích: z boje o výhru ho vyřadil defekt

Peter Sagan na trati během závodu Českého poháru horských kol v Teplicích. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

30 2016
Slovenský mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan skončil na Českém poháru v cross country horských kol v Teplicích čtvrtý. I druhý díl seriálu ovládl Jan Škarnitzl. Mezi ženami si zopakovala tři týdny staré vítězství z Prahy Jana Czeczinkarová.

Před týdnem si k horským kolům odskočil Peter Sagan poprvé. Ve Štýrském Hradci ale kvůli pádu nedokončil. Pochroumal si rameno a nebylo jisté, jestli se v Teplicích objeví. Nakonec se objevil a přitáhl podle odhadů na pět tisíc fanoušků. Tedy asi desetkrát víc než obvykle...

A hned po startu chtěl ukázat, že rakouský závod opravdu nebyl otázkou fyzičky. Po prvním okruhu, který měřil 4,4 kilometru a bylo na něm 95 metrů převýšení, dokonce vedl o pár sekund před Škarnitzlem s Nesvadbou. „Pak jsem trochu zvolnil a chtěl jet na druhém místě, ale v tom jsem dostal defekt,“ vysvětloval později Slovák v cíli.

Z prvního místa byl rázem šestý se čtyřicetisekundovou ztrátou.

Ale nevzdal to, dál bojoval s Novákem, Nesvadbou a Škarnitzlem, až ke konci závodu mu začalo docházet. „Vydal jsem ze sebe maximum, ale pak už to nešlo,“ říkal.

Do cíle nakonec dojel čtvrtý. Na vítězného Jana Škarnitzla ztratil minutu a devět sekund. Druhý dojel Belgičan Ruben Scheire, třetí byl Jiří Novák.

Fotogalerie

„Ten jeho skalp mě těší, ale je třeba to brát s rezervou. Má teď volněji, navíc na silnici by to bylo asi něco úplně jiného. V tom třetím kole jsem si říkal, že kdyby byl už cíl, tak bych se vůbec nezlobil,“ zhodnotil závod s úsměvem vítězný Škarnitzl.

„Peťo to rozjel tak, že ty časy byly hrozně rychlé, já se pak trošku trápil a nemohl se do toho dostat. Ale jinak si myslím, že pro celou českou cyklistiku je super, že Peťo si vybral zrovna Teplice a tento závod. Mohl trénovat někde doma, ale místo toho šel tady s kůží na trh,“ doplnil devětadvacetiletý český biker.

Také on má do Ria blízko. „Ještě je tady pro mě důležitý jeden závod, nejspíš v Kutné Hoře, abych v tom pořadí měl nějakou jistotu. Za týden nás pak čeká mistrovství Evropy a série Světových pohárů, sezona bude ještě dlouhá,“ uvedl.

V závodě žen doprovodily Czeczinkarovou na pódium dvě zahraniční závodnice. Druhá skončila s odstupem 38 sekund Belgičanka Ghita Michielsová a třetí byla Mexičanka Daniela Campuzanová.

Závod ČP v cross country na horských kolech - Teplice

Muži: 1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:37:06, 2. Scheire (Belg.) -27, 3. Novák (CST Superior Brentjens) -38, 4. Sagan (SR) -1:09:09, 5. Nesvadba (Expres CZ Merida Kolín) -1:50, 6. Ulman (Česká spořitelna Accolade) -2:19.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Škarnitzl 150 b., 2. Nesvadba 110, 3. Ulman 95.

Ženy: 1. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) 1:28:23, 2. Michielsová (Belg.) -38, 3. Campuzanová (Mex.) -1:39, 4. Heidlová (Rak.) -1:58, 5. Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) -2:20, 6. Štěpánová (Kona Cycling Point) -2:52,8.
Průběžné pořadí (po 2 závodech): 1. Czeczinkarová 150, 2. Štěpánová 110, 3. Škarnitzlová 110.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze