Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kouč, pro něhož házenkářky kdysi stávkovaly, se vrací do Zlína

Petr Sabadka (na snímku) u zlínských házenkářek skončil, nahradí ho Aleš Kořínek. | foto: Jan SalačMAFRA

24 2017
Peter Sabadka čtvrtou sezonu v interligovém Zlíně nedotrénuje. Vedení házenkářského oddílu slovenského odborníka před klíčovým zápasem o postup do českého play-off vyhodilo. Tým povede v Olomouci staronový kouč Aleš Kořínek, který se vrací do funkce po necelých pěti letech.

„Žádné další informace nebude vedení klubu v této věci poskytovat,“ stojí ve strohém prohlášení na webových stránkách oddílu.

„Nechceme jitřit atmosféru před důležitým zápasem v Olomouci,“ vysvětloval předseda klubu Radek Sedláček.

Ani odvolaný trenér nebyl sdílnější. „Teď to nechci komentovat. Je to příliš živé,“ vzkázal ze Slovenska, kam odjel ve středu.

Sabadka dovedl házenkářky dvakrát do play-off, což v klubu považovali vzhledem ke skromnému rozpočtu za úspěch.

Zlín aktuálně figuruje na šestém místě mezinárodní soutěže a před Olomoucí drží o dva body poslední postupovou příčku do semifinále. I proto Sabadku předčasný konec zaskočil, v pětičlenném výkonném výboru prý našel zastání jen u své dlouholeté asistentky Lenky Černé.

Situace se vyostřila po posledním duelu, který Zlín prohrál doma s mistrovským Mostem po tristním výkonu v úvodní půlce (8:19).

„S takovýmto nasazením se nedá nastoupit do zápasu. Nevím, jestli se jich hráčky lekly, nebo chtějí proti něčemu manifestovat,“ nelíbil se Sabadkovi jejich přístup.

Pikantní je, že tým po něm převzal trenér, jehož tehdejší šéfové v půlce sezony 2011/12 také vyhodili. Kořínek se ale k družstvu po týdnu nečekaně vrátil. Hráčky na protest proti jeho odvolání a nástupu Antonína Střelce bojkotovaly tréninky, jejich nátlaku se vedení podvolilo.

„Od té doby utekla dlouhá doba a ti lidé už v klubu nejsou. Pro mě je to spíše signál k větší obezřetnosti, jsem poučený a zkušenější,“ říká Kořínek, který se poprvé stal koučem zlínských házenkářek v pouhých 29 letech.

Tehdy měl k dispozici nadupaný kádr, jenže s kupou reprezentantek (Poznarová, Růčková, Salčáková, Štěrbová) zůstal bez medaile čtvrtý, když v semifinále vypadl příznačně se Sabadkovým Veselím, za který chytala Černá. Současný zlínský tým podobné persony postrádá a nemá tak vysoké ambice.

„Skladba družstva je ale zajímavá. Je v něm v celá řada mladých a talentovaných hráček. Tým je v dobrém sportovním stavu,“ vypozoroval Kořínek po pár trénincích. K ruce měl asistentku Černou, jak dlouho ale česká brankářská legenda ve Zlíně zůstane, je nejisté. Se Sabadkou si byla profesně hodně blízká.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze