Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peschkeová o pákistánském parťákovi: Ajsám by na kurtu nechal duši

Ajsám Kúreší a Květa Peschkeová po prohraném finále mixu na US Open 2010 | foto: AP

10 2010
New York (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - I když se dali dohromady až na poslední chvíli, na US Open dokráčeli Květa Peschkeová a Ajsám Kúreší do finále. "Moje číslo máš," řekla Peschkeová svému partnerovi po těsné porážce. A pak dodala: "Doufám, že si spolu ještě zahrajeme."

Ve finále smíšené čtyřhry se proti prvnímu nasazenému americkému páru Liezel Huberová, Bob Bryan drželi statečně. Pětatřicetiletá Peschkeová s pákistánským partnerem Kúreším prohráli 4:6, 4:6.

"Přesto budu na letošní US Open dlouho vzpomínat," tvrdí česká tenistka. "Do finále grandslamu se člověk nepodívá jen tak. Doufám, že dostanu DVD se zápasy, na které se pak můžu podívat i s rodinou."

Jste domluvení na Australian Open?
Ještě je dost času. Doufám, že budeme oba zdraví. Máme na sebe čísla, takže není problém si zavolat.

Kúreší působí bezprostředně a sympaticky. Jaký opravdu je?
Chová se velice příjemně, mile. Pro mě to byla úplně nová zkušenost. Zatím jsem s cizincem nehrála. Nejvíc se mi na něm líbí, jak se snaží. Na kurtu by nechal duši. To je klíčová věc.

Jak jste se dali dohromady?
Před dvěma týdny na turnaji v New Havenu sháněl partnerku do mixu. Oslovil mou agentku a ona oslovila mě. Přečetla jsem si o něm webových stránkách ATP. Podívala jsem se na dva zápasy v New Havenu a byla příjemně překvapená. Napadlo mě, že by to mohlo fungovat.

Jak blízko jste byli vítězství ve finále?
Určitě jsme měli větší šanci než před čtyřmi lety (s Dammem podlehla Navrátilové a Bobu Bryanovi 2:6, 3:6). Chyběl nám kousek.

Nebyla v prvním setu na vašem partnerovi znát nervozita?
Určitě. Byl to pro něj první zápas na centrkurtu, zatímco Bob Bryan na něm hrál nejméně dvacetkrát. Chvilku mu trvalo, než se s tím srovnal. Dvakrát mu sebrali servis. Ale to se nedá nic dělat. Bob je deblová hvězda, ví, kam se má postavit, výborně servíruje. Přesto jsme mu ve druhém setu sebrali podání. Je škoda, že jsme si pak nepodrželi ten náš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze