Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Perštejn zazářil, teď řeší, co dál

19 2000
C h o m u t o v - Za bouřlivého potlesku a vyvolávání jména klubu skončila pro volejbalisty Spartaku Perštejn premiérová sezona v extralize, přestože v závěrečném boji o bronzové medaile se Zlínem neuspěli. Nováček nezklamal, původní plány překročil a mezi volejbalovou elitou si získal dobré renomé. "Čtvrté místo je slušné a spravedlivé. Nepočítali jsme s ním, i když při troše štěstí jsme mohli být třeba druzí," řekl šéf klubu Jaroslav Oršuliak starší.

Také trenéři Petr Brom a Milan Fortuník považovali čtvrtou příčku za výbornou. "Nakonec byla sezona úspěšná, ačkoli vyzněla trochu do ztracena, když nám nevyšlo semifinále ani boj o bronz. Mohli jsme být o chloupek lepší, ale třeba také o dvě příčky horší," mínil Fortuník, rovněž nahrávač týmu.

"Mužstvo se poskládalo na poslední chvíli, navíc se potýkalo se zraněními, ale v play off už předvádělo parádní výkony," soudil Brom.

Své sehráli také diváci v chomutovské sportovní hale, kteří pro domácí vždy znamenali o hráče navíc. "Po přesunu klubu z Ústí na Labem byli diváci v první chvíli zvědaví, pak se naučili na volejbal chodit a co se dělo v play off, to bylo zkrátka fantastické," rozplýval se Petr Brom.

Podle něj všichni hráči odevzdali, co je v jejich možnostech. "Celou sezonu nás ale táhli Bican s Nekolou, na ně jsme se mohli vždy spolehnout, největší tíha ležela na nich," chválil trenér.

Co však bude dál? "První sezona byla improvizací, teď musíme kádr stabilizovat, omladit, možná přijde i zásadní řez. O všem se teď jedná, jasno chceme mít do měsíce. V letošním ročníku extraligy jsme položili základy fungování klubu, zatím to leželo na pár jedincích, realizační tým je potřeba rozšířit," naznačil své představy Oršuliak.

Ani trenéři si nebyli jisti, zda budou pokračovat, také o nich se jednalo. "Pan Oršuliak nás tím správně před play off nezatěžoval, řekl, že se vše vyřeší po sezoně," informoval Milan Fortuník, který je asitentem trenéra reprezentace, kterým byl jmenován Zdeněk Haník.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze