Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Peklo v Alpách na úplný závěr. Tak by mohla vrcholit Tour de France 2011

PŘIDÁ ČTVRTÝ? Španěl Alberto Contador bude za rok obhajovat žlutý dres. | foto: AP

23 2010
Alberto Contador i Roman Kreuziger by měli zbystřit. Takhle možná bude vypadat trasa příští Tour de France, takto ji prezentoval server steephill.tv. I když organizátoři nejslavnějšího cyklistického závodu světa itinerář slavnostně zveřejní až v říjnu, na internetu už se objevily zprávy o tom, kudy se za rok pojede.

Organizátoři oznámí trasu až 19. října, zatím odtajnili kromě tradičního cíle v Paříži jen plán úvodních etap: Tour odstartuje na západě země v regionu Vendée klasickou etapou, následovat bude týmová časovka.

Co se však odehraje mezi Vendée a Paříží? Ač organizátoři tyto informace úzkostlivě střeží, pronikají již nyní na veřejnost "zaručené" zprávy o trase celé Tour 2011.

Server www.steephill.tv nyní vydal podrobný rozpis všech etap. Tentýž server, který již loni v měsíčním předstihu před organizátory zveřejnil takřka přesný itinerář ročníku 2010...

Po týmové časovce v druhé etapě má podle steephill.tv už v 9. etapě přijít na řadu i individuální časovka kolem jezera Lac de Vassiviere. Po horské etapě přes Pas de Peyrol v centrálním masivu by pak měla na peloton čekat jen jedna pyrenejská etapa z Toulouse přes Aspin a­ Tourmalet s výšlapem do Luz-Ardiden, kde se před 7 lety udál památný pád a následné zmrtvýchvstání Lance Armstronga.

Opravdová lahůdka (pro diváky) a galeje (pro cyklisty) však budou údajně přichystány v posledním týdnu, po 2. volném dni. Stejně jako byly letošní 4 pyrenejské etapy s "dvojitým" Tourmaletem poctou 100. výročí, kdy Tour poprvé vjela do Pyrenejí, bude příští ročník poctou 100 let od prvních alpských etap. Jak by měl vypadat?

16. etapa: přes vrchol Vars, cílové stoupání do Risoulu.

17. etapa: přes Izoard exkurze do italských Alp, stoupání do Sestriere, cíl v Pinerollu.

18. etapa: přes vrcholy Télegraphe a Galibier do Col du Lautaret.

19. etapa: cíl na legendárním Alpe d'Huez.

A 20. etapa: horská časovka Grenoble-Chamrousse! To bude v sobotu 23. července. Pak už zbývá jen dojezd do Paříže.

Pokud se tato verze stane oficiální, půjde o nejtěžší koncovku Tour v historii. Výrazy brutální a drastická nebudou tentokrát přemrštěné.Najdete na iDNES.czmobilní verze