Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Peking? Nevylučuji ani neplánuji, říká Hilgertová

Štěpánka Hilgertová - Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová. | foto: www.luciesvobodova.com

16 2006
Praha - Za pět měsíců by měla jako největší osobnost českého vodního slalomu vést domácí tým na mistrovství světa v pražské Troji. Za tři týdny přitom Štěpánka Hilgertová oslaví osmatřicáté narozeniny, věk však v kajaku neřeší. "Peking? vyloučeno to není, ale teď to opravdu cílevědomě neplánuju," říká.

Léta je její jméno spjato zejména se sportovním svátkem pod pěti kruhy.

Proslavil ji "double" - v Sydney 2000 obhájila triumf z olympijských her v Atlantě 1996. Předloni v Aténách skončila pátá.

Uprostřed současného olympijského cyklu se sice připravuje na blížící se sezonu, ale na olympijské hry nezapomíná. Byť v jiné formě. 

V příštích dnech ji čeká už třetí zasedání komise Praha olympijská. "Nejsem moc přínosný člen, spíš poslouchám a občas přidám nějaký praktický postřeh, ale je to zajímavé. Zkušenost ze sportovní diplomacie by se mi jednou mohla hodit," říká.

Aktuálně řeší přípravu na letošní sezonu. V ní stojí před vodními slalomáři výzva - světový šampionát se po 39 letech vrací do České republiky. Ale Hilgertová o vyhlídkách přemýšlet nechce. "Nejdřív je nominace."

I jedna z nejvýraznějších světových postav ženského vodního slalomu musí každým rokem absolvovat čtyřdílnou domácí kvalifikaci. Kvůli ní upravuje program - letošní zimu nabírala kondici na kanálu na Štvanici, přelom února a března strávila v teple Jihoafrické republiky.

"Tamní klid a svoboda v tréninku je pro mě poměrně klíčová," říká o soustředění na horské řece u hranic Jihoafrické republiky s Lesothem.

Aklimatizaci zvládla metodou "šoku" - třicetistupňová vedra vyměnila po náročném cestování, zpestřeném celodenním čekáním na letišti v Curychu, pražská sněhová vánice. "Navázat na přípravu v Africe bude v těchto podmínkách docela drsné," přiznává Štěpánka Hilgertová.

Vynechat trénink nebo si dát pauzu, nad tím nepřemýšlí. Vodní slalom ji stále baví - i v osmatřiceti. "Někdy si říkám, co ještě na vodě pohledáváš, ale to se mi stávalo i před deseti lety," tvrdí. "Teď naštěstí převažují na vodě ty pozitivní pocity."

Autoři:


Nejčtenější

Ferrari F12 Berlinetta 6,3...
Ferrari F12 Berlinetta 6,3...

r.v. 2016, naj. 7 500 km, benzín, 1. majitel
6 650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze