Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rvi se jako lev. Jako ultra mega epický Pedro. A objev krásu basketu

Pedro (vpravo) ukazuje děčínskému Ondřeji Šiškovi svou virtuózní míčovou techniku. | foto: Archiv ČBF

29 2016
Jak dostat děti od monitorů na palubovku? Český basketbal zásadní pokus právě činí. Na pomoc zlákal muže z digitálního světa. Top youtuber Pedro teď učí, jak se rvát pod koši jako lev. Poprvé, nikoli naposledy, už tuto neděli od 16 hodin v pražské hale Královka.

Pedro vstupuje denně na desetitisíce obrazovek prostřednictvím svého profilu na YouTube. Nyní se „pařan“ her počítačových zapojil do reálného dění v jedné z nejrozšířenějších sportovních her.

A o svých nových zážitcích informuje na svém kanálu.

Ukazuje, že basket není jenom dřina a věda, ale taky zábava.

Že zamračené tváře trenérů jsou jedna stránka mince a tou druhou úsměv malých dětí, které šly rozhýbat své kosti.

Nejprve se z Plzně vydal na pražskou Folimanku, aby byl svědkem utkání Kooperativa NBL mezi USK Praha a Děčínem.

Pedro na ligovém basketbalu

Sám pak ve svém videu, které během několika málo dnů vidělo více jak 100 000 jeho fanoušků, přiznal, že nečekal tak rychlý a tvrdý sport.

Jeho další basketbalové kroky vedly do Děčína, kde si vyzkoušel trénink s pěticí tamních borců. Především duo Ondřej Šiška a Tomáš Pomikálek mu dalo pořádně zabrat, ale zcela jistě si odnesl pár dobře míněných rad.

Pedro na tréninku s basketbalisty Děčína

A jak s nimi naložil? Na to se můžete i vy přijít podívat už tuto v neděli od 16 do 18 hodin do haly Královka na pražské Letné. Pedro tam zve všechny své fanoušky, aby si spolu s ním vyzkoušeli disciplíny s basketbalových nádechem.

Nebude na to ovšem sám. Kromě mládežnických trenérů z pražských celků mu budou dělat společnost profíci z klubů obou nejvyšších českých soutěží v čele s hráčkami a hráči USK.

Pedro zve své fanoušky na neděli 16.00 na pražskou Královku

„Youtubery neznám. Tohle je poprvé, co jsem o něčem takovém slyšela,“ naznačuje Karolína Elhotová, že dojde na setkání dvou různých světů. „Věřím, že se to dětem líbí a jsou nadšené. Je to pro ně určitě zajímavé,“ přiznala basketbalistka USK Praha, která dětmi také přijde pozdravit a dát jim pár rad do sportovního života.

Členka siršího káru české reprezentace a mladší sestra slavnější Kateřiny se na to už docela těší: „Mám děti ráda a spolupráci s nimi si užívám. Vidět rozzářené dětské tváře mě vždycky nabije.“

Elhotová se na Královce setká i s Michalem Marešem a dalšími hráči USK. Ti mají s tréninkem dětí o něco větší zkušenost. „Byl jsem asi na dvou podobných akcích, ale nikdy ne na tak velké. Pozvali mě spíš na trénink, kde bylo 15 hráčů, jeden tým,“ popisuje Mareš. „Jsem tedy zvědavý, jaké to v neděli bude. Ale nebojím se, bude tam celý náš tým, takže to dohromady zvládneme.“

V přeplněném programu nedělního odpoledne plného basketbalových i dalších sportovních her se najde čas také na krátký zápas. Pedro si k sobě vybere některé ze svých fanoušků a společně s Karolínou Elhotovou, Terezou Vyoralovou a hráči USK Praha si proti sobě zahrají.

„Bude to sranda. Chci je pobavit a ukázat jim něco ze světa basketu, co třeba ještě neviděly. A jestli budou chtít fotku? Jo, není problém,“ trénuje si Elhotová úsměv na selfíčka.

Jak akce dopadne? Uvidíte v dalším Pedrově videu. Anebo se raději přijďte podívat sami.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze