Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pechanová se zaměří na starty v dálkovém plavání

19 2006
Brno - Po své nejúspěšnější sezoně se Jana Pechanová ještě více zaměří na závody v dálkovém plavání, láká ji zejména olympijská premiéra v Pekingu. K tomuto rozhodnutí jí napomohlo i vítězství v posledním dílu Světového poháru o minulém víkendu v portugalském Setúbalu. "Určitě mám za sebou dosud nejúspěšnější sezonu," říká.

Úspěšnou sezonu Pechanová podtrhla dvěma bronzovými medailemi z mistrovství Evropy v Maďarsku a také druhým místem na Světovém poháru v Hongkongu, kde o její těsné porážce rozhodla až cílová kamera. Závodila i na bazénovém mistrovství Evropy, tam se ale na dlouhých kraulových tratích mezi nejlepší neprosadila.

"Určitě mám za sebou dosud nejúspěšnější sezonu. Své úsilí směřuji jednoznačně ke startu v závodě na deset kilometrů na olympijských hrách v Číně," řekla na dnešní tiskové konferenci v Brně Pechanová.

Překonání kanálu La Manche ji ale rozhodně neláká. "Kanál La Manche je o štěstí, jak vyjde počasí a vlny. V tomto směru si nemám co dokazovat. Ze sportovního hlediska považuji za mnohem spravedlivější a hodnotnější výsledek v závodech Světového poháru, kde mají všichni plavci v daný moment stejné podmínky," uvedla Pechanová.

Ani bazénové plavání zcela neopustí, vynechá však starty na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. "Zimní přestávka je dlouhá a těžko se najde jiný program. Proto budu v zimě závodit i v bazénech, výsledkům ale nebudu přikládat takovou váhu," řekla Pechanová. V příštím roce ji čeká už v březnu mistrovství světa v dálkovém plavání v Melbourne, po něm budou následovat starty v závodech Světového poháru.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze