Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pech se chce dostat do světové rallye

16 2003
Praha - Nečekaně rychlá obhajoba titulu mistra České republiky v automobilových soutěží přiměla Václava Pecha ke změně plánu pro zbytek sezony. Pech rozhodl souboj s Romanem Krestou již za zlínské Barum rallye, a proto se rozhodl stejně jako jeho hlavní sok vynechat závěrečné dva díly šampionátu v Příbrami a v Třebíči.

Ušetřené finance by rád věnoval na start v seriálu světového šampionátu.

"Opravdu už doma nepojedeme a budeme se snažit jet svět nebo Evropu. Nyní jednáme o tom, zda se představíme na nadcházející Katalánské rallye. Jasno by mělo být tak do tří dnů," uvedl Pech.

Pokud by start na španělské asfaltové soutěži nevyšel, přicházela by podle pilota Euro Oil týmu v úvahu účast na Britské rallye případně na Rallye d'Antibes ve Francii, závěrečném dílu evropského šampionátu s nejvyšším koeficientem dvacet.

"Domácí titul už máme, takže tu nemáme co získat. Finance bychom chtěli investovat spíše do budoucnosti," vysvětlil Pech. Při mezinárodních startech navíc existuje šance, že by měl alespoň částečnou podporu továrního týmu Ford, neboť jezdí s nejnovějším modelem Focus WRC 2003 a jeho výsledky upoutaly pozornost i v britské centrále stáje.

Šance na jeho účast v MS by mohl zvýšit případný triumf na víkendové slovenské Rallye Mikona, který by mu zajistil i obhajobu druhého titulu. "Pokud by se nám to podařilo, mohli bychom zrušením dalších startů na Slovensku opět ušetřit peníze," přemítal Pech, kterému nyní po triumfu ve Zlíně a na chorvatské INA Delta rallye patří třetí místo v kontinentálním pořadí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze