Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pech pojede ME ve Francii

25 2003
Praha - Václav Pech si bude muset na svou premiéru v klání mistrovství světa v automobilových soutěžích ještě počkat. Dvojnásobný český šampion, který po letošním předčasném triumfu zrušil další domácí starty a rozhodl se startovat v zahraničí, totiž nepojede Katalánskou ani Britskou rallye, o nichž uvažoval. Místo toho se představí ve Francii na říjnové Rallye d'Antibes, která je součástí evropského mistrovství s nejvyšším koeficientem 20.

"Rozhodli jsme se, že bude lepší, když se pokusíme udržet třetí místo v Evropě, než ojediněle startovat na světě," vysvětlil Pech.

Finanční otázka prý nerozhodovala, neboť ze zrušených startů v Příbrami a Třebíči by
se MS zaplatilo. "Přál si to náš velký sponzor," přiznal pilot Euro Oil týmu.

Pech se po vítězství na zlínské Barum rallye a prvním místu v Chorvatsku drží v průběžném pořadí kontinentálního šampionátu s 300 body na třetím místě. Vedoucí duo Miguel Campos, Bruno Thiry však již ohrozit nemůže. "Třetí místo bychom ale nechtěli pustit," řekl Pech.

Na soutěži po francouzských asfaltových silnicích jej navíc čeká několik rychlostních zkoušek, které jsou i součástí Rallye Monte Carlo. "Bude to dobrá zkušenost. Pro příští sezonu si ale chceme udělat takový plán, abychom se v mistrovství světa představili," dodal Pech, který soutěží s letošní specifikací vozu Ford Focus WRC.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze