Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pech o možném hattricku mluvit nechce

14 2006
Plzeň - Když vyhraje Rallye Bohemia, tak si může připsat čistý hattrick. Plzeňan Václav Pech totiž vyhrál dva předchozí díly českého mistrovství v automobilových soutěžích v Púchově a v Českém Krumlově. Dnes jej čeká prolog Rallye Bohemia, pátého dílu šampionátu. Tradičně o možné výhře nehovoří.

Jen říká, že udělá všechno pro to, aby byl na co nejlepším místě.

"Snažil jsem se věnovat určitý čas fyzické přípravě. Bylo to prospěšné, cítím se po fyzické stránce velmi dobře. To má před třídenní Bohemií svoji váhu. Zdá se, že soutěž proběhne za velkého horka a v takovém případě se zásoba energie hodí," uvádí Václav Pech.

K obhájci titulu českého mistra už patří, že se vyjadřuje více o soutěžním autě. Jeho produkční Mitsubishi Lancer EVO IX patří k nejlepším soutěžním autům v Česku. Přesto ho mechanici před Bohemií ještě vylepšili. Dostalo nové, výkonnější brzdy.

"Měly by opět posunout jízdní vlastnosti vozu o kus dopředu. S wéercéčkem se to pořád srovnávat nedá, ale brzdný účinek vozu se určitě zlepší," uvažuje český šampión.

Letošní Rallye Bohemia organizuje nový pořadatelský tým. A ten také vybral nové rychlostní zkoušky. Trať se z okolí Mladé Boleslavi, kde je organizační centrum podniku, přesunula více na sever do okolí Liberce a Jablonce. "Čeká nás krásné svezení v horském terénu. Už se těším," říká Pech.

Ještě jednu novinku zažívá úřadující český rallyeový mistr během tréninkových jízd. Pořadatelé totiž poprvé v historii Bohemia Rallye namontovali posádkám do tréninkových vozů elektronické navigační přístroje na principu GPS, které po celou dobu tréninku zaznamenávají pohyb vozidla.

K tomu mohou jet po erzetách nejvýše padesátkou.

"Uvidíme nakolik omezení zasáhne do vytvoření rozpisu zkoušek. Ale na druhou stranu je to pro všechny stejné," doplňuje Václav Pech.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze