Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pech míní, že rallye bude pneumatikovou loterií

18 2006
Klatovy - Po včerejší supererzetě na okruhu u Čínova nedaleko Klatov se 41. Mogul Šumava Rallye dnes rozbíhá naplno. Posádky se přesouvají na sobotu do oblasti Prachaticka. Jezdci tvrdí, že jejich největším soupeřem bude povrch silnic rychlostních zkoušek. Ten se totiž mění každou hodinou.

"Oteplení s deštěm udělalo ze sněhového podkladu břečku, pod kterou je led," řekl úřadující český šampión Václav Pech z Plzně.

"Na tom se auto dost nepřesně ovládá a navíc se vyjíždějí ledové koleje, ze kterých nejde vyjet a zvolit správnou stopu. Zkrátka radost ze sněhu během dne zmizela."

Pech míní, že o vítězi rozhodne správná volba pneumatik. "Volba bude velmi obtížná. Z rallye se stane tak trochu pneumatiková loterie," mínil Plzeňan.

Druhá etapa Rallye Šumava je na programu zítra. Na jezdce čeká šest rychlostních zkoušek v okolí Klatov. Tady jsou silnice zcela odlišné od sobotní části - jsou beze sněhu.

První posádka dorazí do cíle soutěže na centrální klatovské náměstí okolo půl třetí odpoledne.

Výsledky úvodní supererzety (okruh u Čínova):1. Vojtěch (ČR, Peugeot 206 WRC), 2. Trněný (ČR, Škoda Octavia WRC) -22,1 vt., 3. Gassner (Něm., Mitsubishi) -24,6, 4. Baumschlager (Rak., Mitsubishi) -28,1, 5. Pech (ČR, Mitsubishi) -32,3, 6. Mörtl (Rak., Subaru) -35,4, 7. Valoušek (ČR, Suzuki) -37,6, 8. Červenka (ČR, Mitsubishi) -38,7, 9. Arazim (ČR, Mitsubishi) -38,8, 10. Wolff (Rak., Mitsubishi) -39,5, ...12. Triner (ČR, Subaru) -40,1, 14, Tuček (ČR, Mitsubishi) -43,9.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze