Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pech měl svého špiona, pomáhal mu otec

31 2006
Český Krumlov, Plzeň - Nové Mitsubishi Lancer EVO IX plzeňskému jezdci Václavu Pechovi svědčí. O víkendu s ním obsadil druhé místo v absolutní klasifikaci Rallye Český Krumlov. Ale do českého mistrovství si připsal plný bodový zisk, neboť vítězný Štěpán Vojtěch startoval se speciálem Peugeot 206 WRC a jeho umístění se do šampionátu nezapočítává.

"Byla to pro nás opravdu hodně náročná soutěž a jsme rádi, že se nám podařilo přivézt body za první místo," usmíval se Václav Pech. "Letošní ročník soutěže se pořadatelům obzvláště vydařil. Volba trati byla perfektní a z těch krumlovských soutěží které pamatuji byla tahle opravdu ta nejtěžší."

Pech obhajuje loňské celkové republikové prvenství a díky třicetibodovému zisku se vyhoupl na druhé místo průběžné klasifikace českého mistrovství. Největším konkurentem plzeňské pilota byl Rakušan Achim Mörtl, který jako jeden z mála jezdců českého mistrovství startuje s vozem Subaru Impreza.

Pech rakouského konkurenta porazil o více než minutu.

Obhájce titulu využil opět služeb svého otce, bývalého soutěžního a rallyekrosového jezdce, který se proměnil ve špióna a sledoval situaci na trati.

"Jeho informace z rychlostních zkoušek a především jeho odhad situace nám vydatně v úvodu soutěže pomohly," vysvětlil Pech mladší. "V místě startu totiž zatím nepršelo a řada jezdců volila pro první zkoušky pneumatiky "media."

My jsme nechali obout mokré gumy Matador a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí." Na uzavřených silnicích totiž vydatně pršelo a Plzeňan využil mokrého obutí k vytvoření slušného náskoku v podobě 45 vteřin.

"To byl rozhodující moment v této soutěži. Umožnil nám jet druhý den s rezervou a s rozvahou," prohlásil jezdec.

Je to jeho druhý triumf během jediného měsíce, na konci dubna vyhrál Rallye Matador Tatry. Na začátku týdne se vydal do Chorvatska, kde ho čeká start na soutěži INA Croatia Delta Rallye, která je dalším podnikem v zónového mistrovství Evropy východ.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze