Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maslák: Převládá zklamání. Deset dvacet metrů navíc a mohlo být zlato

NEJLEPŠÍ EVROPŠTÍ ČTVRTKAŘI. Zlato z hladké čtvrtky slaví Martyn Rooney, druhý doběhl Pavel Maslák, třetí Liemarvin Bonevacia. | foto: Reuters

8 2016
Amsterdam (Od našeho zpravodaje) - Začínal v nepříliš výhodné osmé dráze. Nevěděl, jak jsou na tom jeho soupeři. Do cílové rovinky vbíhal na šestém místě, ale pak se sprinter Pavel Maslák pustil do skvělého finiše - a čtyřstovku na mistrovství Evropy dokončil na druhém místě. „Mám velkou radost, ale je tam i trochu zklamání, že to nebylo zlato,“ vykládal.

V sezoně Maslák příliš nezářil, ale potvrdil, že mu velké akce sedí. Z evropských i světových halových šampionátů má dvě zlata, pod otevřeným nebem dobyl na Evropě po zlatu z roce 2012 letos stříbro. „Vždycky se mi ta medaile líbila,“ říkal.

Jak těžké bylo běžet v osmé dráze?
V hale jsem většinou měl šestou, ale tam to tolik nevadí, tam to prostě umím. Nevýhoda je, že nevidíte soupeře a do poslední rovinky nevíte, jak na tom jste.

ZPRAVODAJSTVÍ

Přečtěte si souhrnné zpravodajství z třetího dne ME atletů.

Veškeré podrobnosti najdete ZDE.

Běžel jste vůbec někdy v osmé dráze?
Na Diamantových ligách jsem osmou párkrát měl. Vadilo mi, že neuvidím, na čem jsem, v osmé dráze se může vítr stočit úplně jinak než uvnitř.

Co se vám honilo hlavou, když jste do poslední rovinky běžel jako šestý?
Říkal jsem si, že to vypadá blbě a doufal jsem, že aspoň bronz dám. Přede mnou byl Martyn Rooney, Nizozemec Bonevacia a viděl jsem i Belgičana Borléeho. Rooney vypadal dobře, Borlée taky a věřil jsem, že Nizozemce předběhnu.

Cítil jste, že máte ve finiši dost sil?
Na začátku jsem síly pošetřil. Kdyby tam byl opačný vítr, mohl jsem to rozběhnout rychleji a bylo by to o něčem jiném.

Co chybělo na zlato?
Neviděl jsem, jak Rooney tuhne. Stačilo by deset dvacet metrů a možná bych ho měl.

Ze seniorských akcí jste dosud vozil zlata a bronzy. Těší vás, že jste doplnil sbírku?
Asi jo, je to nejhezčí medaile. Vždycky se mi líbí stříbro. Zatím ve mně převládá zklamání, věděl jsem, že jsem na Rooneyho měl. Ale ono se mi to rozleží v hlavě a budu rád za stříbro.

Fotogalerie

Zaběhl jste maximum, co se dalo ve složitých podmínkách v Amsterdamu běžet?

Jsem spokojený. Chtěl jsem běžet pod 45 sekund, aby mě to ještě víc nakoplo do Ria, protože na tréninku předvádím dobré časy a zatím jsem to úplně neprodal. Ale nebyly tu úplně ideální podmínky, aby se běželo rychle. Včera byly lepší podmínky, ale nebylo proč do toho šlapat kvůli časům. Dneska byly horší, což šlo vidět i na výkonech ostatních.

Co pro vás tedy stříbro z Amsterdamu před Riem znamená?
Je to určité uspokojení. V létě se mi zatím nedařilo, teď je tam stříbro, budu odjíždět na olympiádu s lehčí hlavou. Vím, že něco mám za sezonu. Nemusím tam jet s tím, že bych byl čtvrtý a chtěl bych v Riu o to víc něco dokázat. Takhle to bude trochu lehčí.Najdete na iDNES.czmobilní verze