Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maslák rozjede sezonu naplno až v Ostravě, myslí na evropský rekord

Pavel Maslák | foto:  Dan Materna, MAFRA

25 2015
Halový evropský šampion Pavel Maslák rozjede letošní venkovní sezonu později, než tomu bylo loni. Naplno ji začne rozbíhat 26. května na Zlaté tretře Ostrava. Závodit ale bude už před Tretrou. „To půjdu na nějaké menší veřejné závody,“ upozornil Pavel Maslák, odchovanec havířovské Slavie.

Nově opravený městský stadion v Ostravě si vyzkouší už před Tretrou. „Měl bych přijet na první kolo extraligy družstev,“ podotkl. To proběhne 16. května.

Momentálně je Pavel Maslák na soustředění v Jihoafrické republice. „Je to klasická příprava, ale snad si tam i psychicky odpočinu,“ říkal před odletem.

Do letošního roku vstoupil i s jiným účesem, s bohatou kšticí místo vyholené hlavy. „Nechal jsem se ukecat,“ vysvětlil změnu. „Je mi ale jedno, jestli mám vlasy, nebo ne. Všichni mi ale říkají, že mi vlasy více sluší, tak to tak asi nechám.“

Na Zlaté tretře jste se rozhodl běžet netradičních 300 metrů. Proč?
Vzhledem k tomu, že začnu sezonu později, tak jsme se s trenérem dohodli, že třístovka bude ideální na rozběhání. Na Tretře začnu sezonu naplno a zkusím překonat evropský rekord na tři sta metrů.

Ten světový ne?
To asi nepůjde, ten je vysoko (drží ho americký sprinter Michael Johnson z roku 2000 časem 30,85 vteřiny). Budu se ale snažit o co nejlepší výsledek. A už se moc těším.

To byl váš nápad začít sezonu později?
Přál jsme si to, ale domlouvali jsme se s trenérem, že by to tak bylo lepší. Minulý rok jsme moc spěchali, a i to mohla být příčina mého zranění. Proto tentokrát začnu raději pozvolněji.

Takže důvodem je obava, abyste se znovu nezranil?
Určitě.

Je pro vás hlavním cílem v tomto roce srpnové mistrovství světa v Pekingu?
Jasně. Nic jiného, nic většího letos není.

Jakou šanci uspět má na světovém šampionátu halový mistr Evropy?
Stejnou jako před dvěma roky na mistrovství světa v Moskvě. Už ale do Pekingu nepoletím jako úplně neznámý, už se ode mne očekává, že bych mohl potrápit medailisty.

Takže soupeři vás berou už mnohem více než před Moskvou, kde jste skončil pátý?
To ano. Je to znát, člověk to na ostatních vycítí.

Žene vás dopředu touha vyrovnat se těm nejlepším i ve světě, když v Evropě nemáte konkurenci?
V Evropě konkurenci mám, ale ne všichni běhají i v hale. Ale samozřejmě, člověk chce být nejlepší, to je ten hlavní motor.

Běháte raději venku, nebo v hale?
Tak se to stavět nedá. Ale v hale běhám rád, protože tam mám menší konkurenci, což je pro mě výhodnější. Ale nedá se říct, že by se mi tam nebo tam běhalo lépe.

Jste známý tím, že si necháváte vytetovat souřadnice míst, kde jste uspěl. Už tam máte Prahu, kde jste se v březnu stal halovým mistrem Evropy?
To ještě ne, počkám si až na podzim.

Abyste tam případně měl i úspěch z Pekingu?
To úplně ne, ale podzim je pro tetování lepší období než například jaro.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze