Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pat a Mat, golfisté svého druhu, probudili zájem čtenářů

Pat a Mat hrají golf. | foto: Ateliéry Zlín

7 2009
Soutěž magazínu golf.idnes.cz o vstupenky na film Veni, vidi, vici obsahovala "záludnou" otázku. Netýkala se nového hraného snímku, nýbrž prověřila čtenářské znalosti Večerníčků. Protože někteří účastníci žádali důkaz správné odpovědi, rádi ho po uzavření soutěže poskytujeme.

Otázka, kteří animovaní hrdinové hráli v některém z dílů své série golf, směřovala k "nemluvné" dvojici kutilů, známých jako Pat a Mat. Čili ne Králíci z klobouku Bob a Bobek, ani Kosí bratři Josef a Václav (to byly další dvě nabízené možnosti odpovědí), nýbrž populární "ajeťáci".

Díl, v němž výtvarník Ladislav Pálka dává svým postavičkám střídavě do ruky jednu náhodně objevenou hůl, podobající se té golfové, je z těch novějších. Byl vyroben ve zlínských filmových ateliérech v roce 2003. Ve volně dostupné kolekci DVD Pat a Mat se vracejí je golfová eskapáda hned první na disku číslo 6.

Z golfu se sice v příběhu postupně stává minigolf a kamarádi si nakonec po nezdaru vybudovat na dvorku hřiště (či spíše dráhu) zahrají kuličky, ale průnik tohoto sportu do světa (nejen) dětské tvorby je půvabný.

výherci

Vanková Martina, Žižkovská Eva, Palivcová Eva, Hyblerová Brigita, Staňura Čestmír, Dřízhalová Andrea, Tomaník Jiří, Poslušný Erik, Budera Petr, Lhoťan Jiří, Horčicová Ludmila, Hálová Ivana, Zelina Jiří, Simoncik Josef, Rohošková Kateřina, Kocman jiří, Plechatá Ivana, Rohošková Marie, Khirová Libuše, Schindler Radim, Šafránek Milan, Loudín Marek, Bečvářová Venuše, Pánská Veronika, Hrubešová Adéla.(diakritika bez záruky)Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze