Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Paseku v Mostě trápil motor

13 2003
Mariánské Lázně - Čtvrtý podnik českého okruhového mistrovství se na autodromu v Mostě vůbec nepovedl Josefu Pasekovi se Škodou Fabia mariánskolázeňského týmu Autospektrum 2000. Jezdce v předposlední části šampionátu trápil trucující motor, který jej nakonec vyřadil z účasti v jednom ze závodů. Navíc byla fabia poznamenána při kolizi s pomalejšími soupeři. "Výsledky rozhodně neodpovídaly našim představám. Po ujetí prvních kol jsme začali mít potíže s elektroinstalací a marně jsme hledali příčinu," postěžoval si pilot.

V kvalifikaci si Paseka zajistil třiadvacáté místo na startu pro padesátikilometrový sprint a stejnou pozici měl i pro tříhodinový maraton.

V souvislosti s problémy Paseka neodstartoval do vytrvalostního závodu ze své pozice, ale vyjížděl z boxů jako poslední. Při následné stíhací jízdě se potom srazil s pomalejšími jezdci, kteří mu zablokovali trať. Nakonec ovšem výsledek neovlivnila nehoda tolik jako přetrvávající potíže s pohonnou jednotkou.

"Na zastavení to byla příliš malá vzdálenost a nebylo ani kam se vyhnout," konstatoval jezdec. "Při další zastávce v boxech se poškozené auto opravilo tak, aby mohlo pokračovat v jízdě. Jenže nadále přetrvávaly potíže s motorem. S několika předními českými ladiči jsme ale chybu nenašli a nakonec se motor definitivně zastavil," vysvětlil Paseka důvod své absence ve sprintu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze