Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Parkurová elita bojuje o tituly ve Frenštátě

14 2006
Frenštát pod Radhoštěm - Přes osmdesát nejlepších koní s jezdci ode dneška bojuje v areálu TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm o tituly mistrů republiky ve skokových soutěžích. Mistrovství České republiky ve skoku pro kategorii seniorů, žen a mladých jezdců potrvá ve Frenštátě až do neděle.

"Jde o vrcholný podnik skokové sezony," uvedl člen organizačního výboru mistrovství David Hrnčíř.

Ze špičky chybí jen Fialka

Příznivci jezdeckého sportu budou mít jedinečnou příležitost vidět ve Frenštátě českou jezdeckou špičku.

"Přihlášeni jsou například loňský mistr České republiky Sergej Motygin s Abergem, loňský vítěz Českého skokového poháru Ivo Přibyl s koněm Manie Feedmark či dvojnásobný účastník finále Světového poháru a mistr Evropy mladých jezdců v roce 2003 Aleš Opatrný s Lecarinem a Cartouchem," vyjmenovával Hrnčíř.

Ve startovním poli nebude chybět ani Američan s českou licencí a účastník finále Světového poháru Robert Chelberg s koněm Brach Girl a také nejzkušenější český jezdec a účastník olympijských her v Barceloně v roce 1992 Jiří Pecháček s Veneurem.

V kategorii seniorů budou rovněž startovat dvě ženy. Mezi muži se budou pokoušet prorazit Veronika Macáková s Pompesem a Kateřina Bardonová s koněm Vikomt.

Moravskoslezský kraj budou reprezentovat v kategorii seniorů Zdeněk Žíla ze stáje Mustang Lučina s hřebci Pinot Grigio a Le Patron a Stanislav Hošák z Jezdeckého oddílu ŠZP Nový Jičín s koněm Lortzing Alka Pet.

"Zklamáním je neúčast Davida Fialky ze stáje Mustang. Ten si vyjel kvalifikaci s koněm Cartouche. Toho ale podle rozhodnutí majitele nyní sedlá jezdec Aleš Opatrný," uvedl David Hrnčíř.

Favorit soutěže mladých jezdců je zraněný

V kategorii mladých jezdců se ze severní Moravy kvalifikovali Josef Kincl s koněm Chimbote z Horního Města, Petra Látalová s Ferisonem z JK Sana a domácí Kateřina Kopišová s Lusy 2.

"Bohužel na startu diváci neuvidí horkého favorita soutěže Marka Hentšela z Baníku Ostrava, který si vyjel kvalifikaci hned se dvěmi koňmi Grawentem a Salwadorem," sdělil David Hrnčíř. Hentšel si totiž na červencových závodech v Opavě při pádu koně na překážce zlomil kotník a natáhl vazy. "Je to tak na tři měsíce v sádře," potvrdil svou neúčast ostravský jezdec.

V souboji oblastních družstev bude Moravskoslezský kraj reprezentovat Zdeněk Žíla s Carlosem a David Fialka s Lentinusem, Jiří Hruška z Opavy s koněm Crystal a družstvo doplní Hruškův stájový kolega Karel Lamich s koněm Continual.

Šampionát startuje v jezdeckém areálu ve Frenštátě dnes dopoledne zahajovacími tréninky na výškách 120 až 140 cm, odpoledne bude pokračovat prvním kolem soutěže jednotlivců.

"V sobotu dopoledne se v prvním kole utkají družstva, odpoledne absolvují druhá kola jednotlivci a následně potom absolvují druhé kolo družstva," informoval Hrnčíř.

V neděli dopoledne se pojede cena útěchy pro ty jezdce, kteří nebudou startovat ve finále. Závěrečné parkury pro jednotlivce všech tří kategorií začnou v neděli ve 13 hodin.Témata: dostihy
Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze