Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí plošináři titul neobhájili. Bude to mít dohru?

Plochodrážník Lukáš Dryml - Český plochodrážník Lukáš Dryml na Zlaté přilbě 2008. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

7 2009
Natlakovaný "papiňák" nyní připomíná depo bratrů Drymlových. Zkrátka jen vybouchnout. Vzteky! Elitní pardubičtí plošináři si prožili dvě obrovská zklamání ve dvou dnech. Aleš i Lukáš nejprve vypadli už ve čtvrtfinálových jízdách 61. ročníku Zlaté přilby. A jen o jeden den později jim mezi prsty proklouzla obhajoba titulu v české extralize družstev.

"Je mi hrozně. Je to sice jen sport a tohle se stává, ale já myslel na úspěch," říká Aleš Dryml.

Pojďme se nejprve vrátit k nedělnímu vrcholnému mítinku na svítkovském oválu. Drymly přijely podpořit tisíce fanoušků, ale hlavně měli za sebou čerstvý úspěch na mistrovství Evropy dvojic, kde společně bezkonkurenčně kralovali. V kuloárech se mluvilo o tom, že oba mají finálovou fazonu... ale místo toho se poroučeli už v jízdách o semifinále.

"Před závody jsem poslal motory na vyladění. Vrátily se ale v úplně jiném stavu, než jsem si představoval. Měla to být má tajná zbraň, ale já se s tím pral už od sobotních vylučovacích jízd," uvádí starší Aleš, který zanedlouho oslaví třicáté narozeniny. "Ale nechci to svádět jen na techniku. Byl to prostě boj a já jsem neuspěl."

Obě pardubické naděje pak smutně pozorovaly dvojnásobný polský triumf v podobě vítězství Holty před Walaskem. Ale bratři také začínali plánovat útok na týmový titul, který obhajovali v posledním finálovém závodě na pražské Markétě.

"Jenže až do večera nebylo jasno o sestavě. Podle mě to byla chyba vedení," mračí se jezdec, podle kterého to ještě bude mít dohru: "Musíme si sednou a všechno si vyříkat. A nejspíš to bude dost bouřlivá diskuse."

Premiérový titul nakonec slaví plošináři Mšena. O titulu rozhodlo až první pomocné kritérium, protože stejně jako vítězové nasbírali i Pardubičtí ve čtyřech finálových závodech 15 bodů. Mšeno však získalo více bodů v součtu všech jízd a může slavit. "Bylo to o malý kousek. Mohli jsme vyhrát, ale zrovna tak jsme mohli skončit až čtvrtí," uzavírá Aleš Dryml.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze