Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubičtí plošináři na Markétě propadli

14 2006
Pardubice - Vítězný úvod a poté sešup dolů. Pardubičtí plošináři nevykročili do letošní extraligy družstev slavně. Tým, který se po roční pauze touží vrátit na mistrovský trůn, skončil v zahajovacím závodě na pražské Markétě poslední. "Byla to opravdu hrůza," trpce se pousmál manažer Josef Laštovka. "Měli jsme bojovat o vítězství, jeli jsme v našem nejsilnějším složení."

Začátek ještě byl slibný. Úvodní jízda a Tomáš Suchánek projel cílem jako první.

"Jenže už mnohokrát se naplnilo pořekadlo - první vyhrání, z kapsy vyhání," podotkl Laštovka. "Hned jsem si na to vzpomněl."

Rčení bylo pravdivé i tentokrát. Přání Zlaté přilby o triumfu dostalo záhy vážné trhliny. Nejprve byl vyloučen Aleš Dryml, který nestihl v dvouminutovém limitu najet na start.

Následně se při pádu zranil jeho bratr Lukáš a v závodě se už neobjevil. "Bohužel zbylá čtveřice nedokázala Lukáše nahradit," povzdechl si manažer.

Pardubický tým hned po první sérii klesl na poslední příčku. A už ji neopustil. Jeho jezdci vyhráli v dalším průběhu už jen tři rozjížďky - dvakrát Aleš Dryml a jednou Marian Jirout.

"Jirout zajel solidně. Vůbec se nezlobím ani na Hynka Štichauera. Navázat na postu juniora na dřívější výsledky Lukáše Drymla nebo Suchánka je těžký úkol. Udělal sice jen jeden bod, ale bojoval. Chybí mu však zatím rutina," řekl Laštovka.

Nejúspěšnějším členem týmu nakonec byl Aleš Dryml s 10 body. Suchánek získal o dva méně. "Čekal jsem od nich ale víc," řekl Laštovka.

Výsledky:

1. AK Slaný 32 bodů (Ulamek 14, Drabik 12, Štancl 5, Linhart 1, Fencl 0), 2. PSK Olymp Praha 31 (Franc 9, Rymel 8, Brhel 7, Tomíček 6, Jaroš 1), 3. PK Plzeň 30 (Huszcza 11, Simota 7, Šitera a Klopot po 6), 4. ZP Pardubice 26 (A. Dryml 10, Suchánek 8, Jirout 7, Štichauer 1, L. Dryml 0).

Loňský vicemistr republiky tak vstoupil do nového ročníku extraligy na posledním místě. Na bronzovou Plzeň ztrácel čtyři body a na vítězný Slaný jen o dva více. "Umístění je špatné, ale rozdíl nebyl velký," podotkl Laštovka.

O reparát bude Zlatá přilba bojovat 3. května na svém oválu, kde se jede druhý závod osmidílného seriálu. "Chceme se doma vrátit do boje o titul," prohlásil Laštovka. "Bohužel tam bude termínová kolize s polskou ligou, v níž mají naši jezdci angažmá. Proto zatím vůbec nevím, jakou postavíme sestavu."

Brácha měl smůlu, říká Aleš Dryml

P a r d u b ic e (dk) - Necelé jedno kolo trvala letošní premiéra Lukáše Drymla na českých oválech. Zahajovací závod extraligy na pražské Markétě skončil pro pardubického plošináře hned v úvodní jízdě nepříjemným pádem. Po něm skončil mladší z bratrů v nemocnici. "Zprvu to vypadalo neškodně. Bylo to typické uklouznutí na vlhké dráze. Pád ale přišel ve velké rychlosti, bylo to hodně smolné," řekl Aleš Dryml.

Jak vážné je zranění vašeho bratra?
Naštěstí je jen oťukaný, nic si nezlomil. Praštil se do hlavy, trošku ho bolelo rameno. Ještě večer jsme ho ale z nemocnice odvezli domů.

Na internetu se objevila informace, že byl i krátce v bezvědomí a má lehký otřes mozku. Je to pravda?
Po pádu se bouchl do hlavy. Nebyl k.o., ale byl trošku mimo a vyprávěl nesmysly. Šel do prken hloupě ramenem a hlavou napřed.

Co se vlastně na dráze přihodilo?
Ve výjezdu útočil na Pepíka France. Rovinku jeli vedle sebe. V zatáčce mu pak Pepík trošku ťukl do nohy a do kola. Lukáš ztratil rovnováhu. Vyvezl se na vnějšek oválu, kde předtím spadl i Bohouš Brhel. Dráha tam byla ze začátku klouzavá, bylo to zrádnější místo. Všechno hrálo proti němu.

Kdo byl při této kolizi na vině? Lukáš nebo Franc?
Byl to nešťastný pád. Nemůžu říct, že to byla vina Lukáše nebo Pepíka. Určitě do něj sprostě nebouchl. Prostě závodili. Byli blízko sebe a došlo tam k drobnému kontaktu. Brácha ztratil rovnováhu a uklouzl.

Lukáš má v neděli startovat v mezinárodním závodě družstev v německém Pockingu. Zvládne to?
To netuším. Sám jsemměl problémy s ramenem, je to hloupé zranění. Doktoři mluvili o třech týdnech pauzy, ale oni vždycky trošku přehánějí. Pocking je s otazníkem. Pokud to ale nebude nic vážného, měl by být poměrně rychle zpátky na motorce.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze