Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubický plochodrážní talent Milík se mezi seniory blýskl stříbrem

plochá dráha - ilustrační foto | foto: Zbyněk StanislavČTK

30 2010
Pardubický plochodrážní talent Václav Milík, který už jezdí extraligu, o víkendu překvapil stříbrem při Memoriálu Jiřího Hurycha v Chabařovicích.

"Druhé místo není první, mohl jsem celý závod vyhrát," litoval, že ho v obci na severu Čech porazil německý závodník Marcel Helfer.

"Ve společné jízdě kroužil po lajně, já pořád za ním. Ale kdybych to dal párkrát navenek, možná bych ho předjel," vyčítal si Milík, čtvrtý z mistrovství světa juniorů družstev.

Ovál v Chabařovicích mu docela seděl. "Trať byla rozbitá, což mi nevadí, a doleva," smál se. "Jen mohla být míň kropená. Chvíli byla suchá, chvíli mokrá, až to bylo takové přetáčivé."

Smutným hrdinou se stal holandský jezdec Anne Spaan. Závodí za Chabařovice, nakoupil poháry, vyhrál svou první jízdu, ale pak... Jeho karambol byl hororový, letěl přes mantinel a lidé se báli nejhoršího.

Přitom druhou jízdu bezpečně vedl. Odvezla ho sanitka, naštěstí vyvázl s bolavým krkem a rozbitým kolenem.

"Myslel jsem, že dráhu znám. Je vidět, že jsem si to myslel špatně. Najel jsem na hrbol před zatáčkou, vykoplo mě to a já přeskočil mantinel," líčil Spaan už na závěrečném ceremoniálu, kde dostal cenu útěchy.Najdete na iDNES.czmobilní verze