Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nového kouče si budeme vychovávat, říká pardubický Zozulák

Martin Zozulák | foto: Radek Kalhous, MAFRA

17 2014
Jako místopředseda pardubických florbalistů měl Martin Zozulák zásadní vliv na jednu z nejpodstatnějších změn ve fungování klubu, kdy dlouholetého kouče Miroslava Janovského po loňské sezoně nahradil u A-týmu Sokola Martin Czeczinkar.

„Ať si budeme povídat, co chceme, v Manchesteru sice mohl sir Alex být dvacet let, ale to je ve sportu naprosto výjimečná záležitost. V každém klubu je trenéra třeba občas vyměnit, hráčům to prospěje,“ míní sedmadvacetiletý Zozulák, vyhlášený střelec, který by měl v prosinci reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa ve Švédsku.

Čím se lišila letní příprava pod trenérem Czeczinkarem od těch, které jste absolvovali s jeho předchůdcem?
Zásadní rozdíl byl hlavně v tom, že trvala tak dlouho, jak trvala (pět měsíců). I v porovnání s ostatními kluby v rámci celé extraligy byla nejkvalitnější a nejdelší, protože jiná mužstva startovala třeba až dva měsíce po nás. Pokud jde o kondici, mělo by to tedy být ještě o stupínek lepší, než to bylo. Kdybych měl trochu srovnat oba trenéry, pro mě osobně je největší plus v tom, že kluci konečně mají nějakou změnu v tréninku, není to stereotyp, který tu několik let byl.

Nového kouče jste sice znali z jeho předchozího hráčského působení v Pardubicích, ale když jste ho angažovali, asi jste měli trochu obavy, jak si povede. Splňuje dosud představy vedení klubu?
Zatím ano, i vzhledem k tomu, kolik je Martinovi let (24), od něj očekáváme, že se bude ze všech věcí, které v klubu a obecně v zápasech a v trénincích nastanou, učit a bude jako trenér i nadále růst. Zvolili jsme jeho i z toho důvodu, že si ho tu nějakým způsobem budeme vychovávat. Teď bude záležet pouze na něm, jestli bude mít otevřenou hlavu a nechá si do toho od nás trochu „kecat“ a poučí se z chyb.

Co říkáte na los v úvodu sezony, kde máte doma Brno a Tatran?
Musím upřímně říct, že se mi ten los moc nelíbí. Mně to přijde jako hodně těžký začátek. Je tam Brno, které je velice ambiciózní a podle mě letos bude hrát určitě v první čtyřce. A je tam Tatran, který bude zase atakovat první místo. Sice ty zápasy s nimi hrajeme doma, ale bude na nás tím pádem tlak. Dokážu si představit lepší los pro start sezony. Bylo by lepší hrát nějaký lehčí zápas a jeden z nich třeba venku.

Jaké bylo poslední soustředění s reprezentací v Rožnově?
Mně soustředění dávají hodně, protože člověk si najednou uvědomí, že se florbal dá hrát jinak, než se hraje v klubu. Úroveň tréninku a tempo hry jsou tam neuvěřitelné. Já tam vždycky přijedu zvyklý na něco jiného a přijde mi, že se soustředěními zlepšuju. Byla tam cítit pozitivní atmosféra, lidi, co tam byli, tak nějak tuší, že se jich mistrovství světa týká, je to uvolněné.

Jste rád, že se šampionát koná právě ve Švédsku, v Mekce florbalu?
Kdybych jel na svoje první mistrovství, raději bych hrál v Čechách (úsměv). Ale Švédsko je super.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze