Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Povedlo se vše, na co jsem sáhl, liboval si pardubický Zozulák

Martin Zozulák | foto: Michal Klíma, MAFRA

6 2015
Naplnit roli favoritů bývá mnohdy ošidné, ale florbalisté Sokola PPAS Pardubice zvládli proti Královským Vinohradům tuto úlohu na výbornou. Nejhorší obraně v soutěži nadělili dalších 11 „dárků“ a sami přitom inkasovali čtyřikrát. A přesně tolik zásahů i asistencí přibylo do statistik pilíři pardubické sestavy Martinu Zozulákovi.

„Osm bodů v zápase je opravdu hodně, povedlo se mi v podstatě vše, na co jsem sáhl,“ prohlásil spokojený útočník, který však neopomněl uznat zásluhy i svým spoluhráčům. „Můj výkon vyplývá ze skvělé práce celé naší pětky. Všichni mí spoluhráči byli výteční. Potřebujeme, aby se v dalším klíčovém zápase proti Otrokovicím dostali více do hry i ostatní formace,“ přeje si bronzový medailista z mistrovství světa.

Sokol šlapal naplno od úvodních minut, a tak zanedlouho nebylo o držiteli tří bodů moc pochyb. „Neskutečně jsme si celý zápas užívali. Rozhodly o tom dva faktory. Jeden, že nám celkem pomohla vánoční pauza, kdy jsme si od sebe odpočinuli. Do zápasu jsme šli s čistou hlavou a nic jsme neřešili. Poprvé v sezoně jsme si před zápasem neříkali žádné taktické věci v naší pětce a hráli jsme s naprostou lehkostí, jednoduše a kombinačně. A druhý faktor byl, že úroveň toho zápasu byla někde na pomezí první a druhé ligy,“ říká sedmadvacetiletý Zozulák, jenž se díky bodové žni posunul v bodování extraligy už na čtvrté místo.

V tabulce pak Pardubice poskočily na osmou příčku. „Utkání jsme měli jednoznačně pod kontrolou. Soupeře jsme převyšovali ve všech herních činnostech. Každá druhá střela na branku skončila gólem,“ dodal kouč vítězů Martin Czeczinkar.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze