Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubická Juniorka, turnaj, kde poprvé zazářili Lendl či Navrátilová

Martina Navrátilová v roce 1975. Pardubickou Juniorku ovládla ještě o tříi roky dříve. | foto: Repro: 90 let Českého tenisového svazu

10 2014
Už od pátku se do areálu pardubického tenisového klubu LTC pod zámkem stěhovaly mobilní záchody, empiry pro rozhodčí nebo sudy s občerstvením. Neklamné znamení, že v neděli vypukne už 87. ročník známého tenisového turnaje Pardubická juniorka, který v minulosti vyhráli všichni slavní čeští hráči.

„Vše bude probíhat tak, jak jsou diváci zvyklí. Vstup bude pro ně zdarma. Turnaje se bude účastnit 48 děvčat a 48 chlapců,“ uvedl Lukáš Březina, mluvčí turnaje.

Poslední skutečnou hvězdou první kategorie, která turnaj dokázala vyhrát, byla v roce 2006 Petra Kvitová. Dvojnásobná wimbledonská vítězka se radovala na druhý pokus.

„Ve finále jsem hrála se Sinikou Ježkovou, kterou jsem porazila 6:1, 6:2. Na finále přišlo hodně diváků, což je v Pardubicích tradiční kulisa. Já jsem za to byla ráda, nerada hraju, když nejsou diváci,“ vzpomínala Petra Kvitová.

Výčet velkých jmen je však mnohem obšírnější. Stačí se podívat na tabuli vítězů turnaje, která se v areálu letos také nově objevila.

Například v roce 1972 se mezi chlapci radoval Tomáš Šmíd a mezi děvčaty Martina Navrátilová. Ivan Lendl dominoval v roce 1976, Jana Novotná v roce 1984, kdy vyhrál i Petr Korda. Tomáš Berdych zvítězil v roce 2001.

„Juniorku jsem hrál dvakrát. Poprvé to bylo, když jsem nakukoval jako starší žák mezi dorostence. Podařilo se mi vyhrát za dva roky. Bylo mi patnáct a rozhodně jsem nepatřil mezi favority,“ řekl Berdych.Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze