Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Keňané se nehonili. Pavlišta bral na vinařském půlmaratonu čtvrtý titul

NA MOSTĚ. Vítězný Keňan Joel Mwangi běží před libereckým Vítem Pavlištou a studeneckým Janem Kreisingerem. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2016
Pardubický vinařský půlmaraton vyhrál Keňan Joel Mwangi, nejrychlejší ženou byla jeho krajanka Gladys Biwottová. Republikové tituly náleží Vítu Pavlištovi a Petře Kamínkové.

Nejen na papíře to byly dva závody v jednom - otevřený půlmaraton a zároveň mistrovství republiky na této distanci.

Jubilejní desátý vinařský půlmaraton v Pardubicích měl totiž rozkrýt především následující hádanky:

1. Jak se trio Keňanů z Benedek Teamu, které sotva mohl ohrozit někdo další, seřadí na čele závodu?

2. Kteří čeští vytrvalci ukořistí medaile v mistrovství republiky?

Keňané Mwangi, Henry Kemboi a a Kiprono Too se na trati moc nehonili. V cíli je dělily jen tři sekundy a čas vítězného Mwangiho 01:05:25 hodiny byl o víc než dvě minuty horší než výkon loňského šampiona Kimaiya.

První Čech v cíli Vít Pavlišta, jenž v Pardubicích triumfoval již počtvrté, ztratil na třetího Tooa 51 vteřin.

„S časem úplně spokojený nejsem, ale nebyly ani moc podmínky k tomu zaběhnout nějaký lepší. Jsem rád, že jsem vyhrál mezi českými běžci,“ uvedl Pavlišta.

Za druhým Lukášem Olejníčkem dorazil do finiše zástupce pardubické Hvězdy Pavel Dymák. „Medaili jsem chtěl. Po předchozím půlmaratonu v Praze jsem byl trochu unavený, což bylo znát na začátku, kde jsem úplně nestíhal tempo. Naštěstí potom kluci zpomalili a já je dotáhl. S Lukášem jsme zůstali pohromadě až do závěru, třetí místo je super,“ radoval se Dymák z bronzu.

Celkovou vítězku mezi ženami nebylo třeba hledat, ta byla v podstatě daná předem. Gladys Jepkurui Biwottová zvítězila v Pardubicích potřetí v řadě (za 01:15:19 hodiny).

Nejlepší Češkou se pak stala Petra Kamínková před Petrou Pastorovou a Dagmar Rychnovskou.

„Jsem spokojená s tím, že jsem vyhrála tenhle titul. I ten čas je pěkný. Myslela jsem si ale, že se mi čtrnáct dní po Praze poběží líp,“ přiznala Kamínková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze