Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubice v plné palbě, Svitavy čekají na posily z Ameriky

ovým kapitánem pardubické Beksy se stal šestatřicetiletý pivot Radek Nečas (s míčem). | foto: Radek Kalhous, MAFRA

3 2016
Basketbalisté pardubické Beksy a svitavských Turů vstoupili do přípravy na novou sezonu. Pardubice mají zatím v kalendáři šest přátelských zápasů, Svitavy program ještě dolaďují.

Na prahu přípravy na nový ročník Kooperativa NBL hlásí pardubický basketbalový klub jednu týmovou změnu: po Lukáši Kotasovi přebírá kapitánské žezlo nejstarší a nejostřílenější člen kádru Radek Nečas, osminásobný ligový šampion. Zvolen byl před prvním tréninkem, který se konal v pondělí v podvečer.

Na rozdíl od předchozích let má nynější trenér Levell Sanders výhodu v tom, že mu v úvodu přípravného období nikdo nechybí. Trio mládežnických reprezentantů Viktor Půlpán, Josef Potoček a Martin Roub se nedávno v pořádku vrátilo z mistrovství Evropy do 20 let v Helsinkách, kde Češi skončili celkově sedmí, a v Pardubicích už je i nová akvizice klubu ze zámoří, Dominez Burnett. Ten by měl vyztužit sestavu Beksy na pozici 2.

Pevných obrysů nabývá seznam přátelských utkání, která pardubický tým před začátkem ligy čekají. Dohodnutých soupeřů má Beksa aktuálně šest a schéma zápasové přípravy víceméně kopíruje předchozí léta. Součástí je totiž i výlet na Slovensko a konfrontace se známými protivníky z Rakouska.

Prvním utkáním bude pro Beksu v úterý 30. srpna duel v Prievidze, na nějž o den později naváže mač v Bratislavě s Interem. „Všechny zbývající zápasy odehrajeme v domácím prostředí,“ sdělil webu Beksy vedoucí týmu Martin Šorf.

Od 5. do 7. září Beksa pořádá mezinárodní turnaj v hale Dašická. „Kromě našeho týmu se na něm představí rakouský Kapfenberg a slovenský Svit a v jednání je ještě účast čtvrtého klubu,“ poznamenal Šorf. Zbývajícími soky Beksy budou rakouský Klosterneuburg (11. září) a slovenská Handlová (17. září).

Boje v lize Sandersovi svěřenci zahájí 24. září ve Svitavách. I ty „rozjely“ přípravu už v pondělí, ovšem pouze s českými hráči. „Ostatní se připojí na přelomu srpna a září,“ uvedl mluvčí svitavského klubu Milan Stehura.

Pokud jde o zamýšlené přátelské zápasy, Tuři by měli jejich sled zveřejnit v nejbližších dnech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze