Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubice se snaží zachránit Zlatou přilbu

14 2006
Pardubice - Město Pardubice se snaží zachránit Zlatou přilbu. Slavný závod je kvůli milionovým dluhům Automotoklubu Zlatá přilba (AMK) údajně ohrožen, a zastupitelé proto chtějí plochodrážní stadion ve Svítkově od Automotoklubu odkoupit. Město bude převzetí schvalovat 27. června.

"Převezmeme do majetku celý areál a budeme do něho investovat tak, aby byl důstojný," řekl primátor Jiří Stříteský.

Vyjádření AMK se zatím nepodařilo nezískat.

Kupní cena by neměla překročit výši pohledávek města vůči AMK, tedy zhruba šest milionů korun.

"AMK Zlatá přilba má určité problémy. Odešli hlavní sponzoři a jakékoli vymáhání této pohledávky by bylo pro ně kruté, možná smrtelné. Zlatá přilba v současné době nemá na to, aby udržovala tento stadion a zároveň pořádala i závody," uvedl primátor.

Stadion chce město převzít koncem letošního roku, jeho skutečná hodnota však dosud není známa.

"Odhad je zadaný a zatím nemáme výsledek," uvedl náměstek primátora Jaroslav Deml. Radnice podle primátora dokonce původně jednala o bezúplatném převodu, nakonec se ale rozhodla škrtnout pohledávky.

Radní v úterý schválili AMK další půjčku téměř čtyři miliony korun na vylepšení zařízení stadionu.

"Zejména by se měly řešit havarijní stavy, jako oprava sociálních zařízení nebo sedaček," poznamenal Deml. Město již půjčilo AMK v minulosti asi 2,5 milionu korun, klub však splatil pouze 250.000. Sponzoři se podle Demla spíše orientují na jiné sporty, například na lední hokej.

Závod Zlatá přilba je chloubou města, které každoročně koncem září navštíví tisíce motocyklových fanoušků z tuzemska i zahraničí. Souboj o žádanou trofej se koná od roku 1929 a tradičně láká plejádu nejlepších plochodrážníků světa.

Letošní ročník se uskuteční 15. října. Pořadatelem závodu zůstane AMK, který bude mít areál po prodeji městu v pronájmu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze