Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Florbalová sezona začne pro Pardubice bitvou proti Tatranu Střešovice

Momentka z utkání Pardubice (červená) vs. Chodov. | foto: Martin Veselý, MAFRA

15 2016
Letargické léto? Kdeže. Florbalový klub Sokol Pardubice má za sebou výraznou proměnu s cílem co nejvíc se fungováním přiblížit profesionálním oddílům. A vyhlíží víkendový start soutěží.

Nový manažer klubu Petr Musil. Ligový snajpr Martin Zozulák v roli sportovního ředitele. Výměna šéftrenéra mládeže, kterým se stal Ladislav Štancl, a okysličení druholigového týmu žen. K tomu nový dodavatel florbalového vybavení, jímž nyní bude Salming. Na „bafuňářské“ úrovni má pardubický Sokol za sebou vážně rušné měsíce.

„Dotáhli jsme do konce kompletní změny v klubu ve všech oblastech,“ uvedl prezident Sokola Vít Drašar. „Florbal se stále velmi rychle posouvá dopředu a většina top klubů se posouvá k profesionálnímu zajištění chodu klubu, na což jsme chtěli reagovat i my,“ pokračoval Drašar.

Manažer Musil se má starat především o marketing, ale je též členem užšího vedení klubu. „Vzhledem k jeho pracovním a obchodním zkušenostem si od něho slibujeme velký přínos,“ řekl Drašar.

Zozulák pak bude, zjednodušeně řečeno, zodpovědný za sportovní výsledky florbalistů. „Pozice sportovního ředitele je pro správnou činnost klubu nutností. Zde byla vzhledem k Martinovým úspěchům jako hráče, ale i k jeho dlouhodobému přístupu a loajalitě ke klubu, volba jasná,“ vysvětlil Drašar.

Už v sobotu ve 14 hodin se A-tým se Zozulákem v čele vrhne do nového ročníku Superligy - a hned proti nejatraktivnějšímu možnému soupeři. V Tipsport areně se postaví střešovickému Tatranu, mnohonásobnému českému mistru. Duel bude opět vložený do mládežnického turnaje, který v aréně poběží po celý den.

„Takovýto formát akce nemá v regionu konkurenci, pro děti i trenéry to bude velký zážitek,“ poznamenal šéftrenér mládeže Štancl. Přihlášeno je 66 dětských týmů.

Pardubické „áčko“ bude mít pod vedením dua Ondřej Vichr-Milan Koubek obvyklý, dosud nedotažený cíl. Postup týmu do play-off. „Je to otřepané, ale stále bohužel aktuální. Je jen a jen na nás, abychom tento milník v našem klubu prolomili a před každou další sezonou mohli vymýšlet novou odpověď,“ konstatoval trenér Vichr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze