Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté chtějí přeskákat neoblíbenou Opavu

Pardubický Radek Nečas (s míčem) v duelu s Opavou | foto: Radek Kalhous, MAFRA

27 2016
Když se před nedávným finálovým turnajem Českého poháru losovaly dvojice, zhluboka si ulevili. Pokud by pardubičtí basketbalisté narazili už v semifinále na Opavu, dost možná by na konci víkendu snů nepozvedli nad své hlavy zlatou vítěznou trofej. Slezané jsou totiž (nejen) letos pro Beksu vskutku neoblíbeným soupeřem, a to jak na Dašické, tak i v opavské hale.

Tam se v sobotu od 18 hodin odehraje poslední mač obou soupeřů v základní části. A Beksa by si konečně ráda odvezla výhru, kterou na tamější palubovce naposledy dobyla v říjnu roku 2013.

„V Opavě nás nečeká nic jednoduchého. Letošní bilance s tímto týmem je z našeho pohledu hodně nepříznivá, ale máme o to větší motivaci uspět,“ říká trenér Tomáš Bartošek a přidává, v čem spočívá síla žlutomodrého kádru.

„Jsou dlouho pospolu a velmi dobře sehraní, každý ví o tom druhém, co udělá. My si musíme dát pozor na velké nebezpečí z perimetru, protože nikdo z opavských hráčů se nebojí vystřelit za tři body a mají i vysokou úspěšnost. Na obranné polovině často střídají osobní obranu se zónovou,“ popisuje Bartošek.

Parta kouče Petra Czudka se spoléhá zejména na výkony suverénně nejvytěžovanější opory, kterou je rozehrávač Jakub Šiřina. Ten už v této sezoně „nasypal“ do pardubických obrouček ve třech duelech 59 bodů.

Beksa by však ráda navázala na svoji střeleckou formu z Jindřichova Hradce, kde ve středu triumfovala poměrem 102:78.

V Opavě se chce ale opřít i obranu. „Důležité bude nedovolit domácím více střel v jednom útoku. Musíme si pohlídat obranný doskok a vybojovat pro nás neutrální míče,“ dodává Bartošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze