Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Z lavičky mládeže k velkým sokolům. Florbalisté Pardubic mění kouče

Momentka ze zápasu Pardubice - Ostrava | foto: Martin Veselý, MAFRA

10 2015
Rozchod ve zlém to není, ale pro směřování klubu byl jeho přesun žádoucí. Tak nějak by se dala stručně shrnout trenérská rošáda u extraligových florbalistů Pardubic. Mise Martina Czeczinkara na pozici hlavního trenéra Sokola tak měla jen roční trvání. Žádný krok do neznáma ale vedení při hledání nového kouče mužského „áčka“ nepodniklo. Rady a pokyny bude udílet trenérské duo Ondřej Vichr a Milan Koubek.

„Oba své trenérské kvality prokázali u našich mládežnických družstev. Od změny si samozřejmě slibujeme další herní posun, který jde ruku v ruce s kýženým postupem do play-off,“ říká předseda klubu Vít Drašar.

Právě průnik mezi elitní osmičku Pardubicím opět unikl, ačkoliv k němu měly letos solidně nakročeno. Nakonec tým musel uhájit příslušnost v nejvyšší soutěži v sérii play-down. Podle šéfa nehrálo v případě konce Czeczinkara i jeho asistenta Adama Filipa závěrečné umístění roli.

„Pro změnu na trenérském postu jsme se rozhodli z důvodu dlouhodobější koncepce celého klubu, Martin u nás zůstává na pozici klubového šéftrenéra. Jsme přesvědčení, že v ní lépe využijeme svůj potenciál pro osobní i klubový rozvoj,“ míní Drašar.

S většinou osazenstva kabiny se nový kouč Vichr zná, takže žádné dlouhé seznamování s novými svěřenci nebude. Jedenatřicetiletý odchovanec Sokola navíc doposud vedl juniorský tým. Nabídku vést seniorský výběr sice zvažoval, ale nakonec neodmítl.

„Když to přeženu, kdyby za mnou přišlo vedení, že budu klubu nejvíc prospěšný uklízením toalet u haly, tak to vezmu taky. Koneckonců, to se taky po pár zápasech může stát,“ usmíval se Vichr.

Tomu bude sekundovat o pět let starší Koubek, který už má za sebou angažmá u dorostenců. „Očekávám, že změna bude pro všechny novým impulzem a všichni budeme pracovat na sto procent,“ přeje si Koubek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze