Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Start Zlatého poháru vyloučila „nacucaná“ pardubická dráha

Deštivá momentka z pardubického závodiště | foto: Milan Kříček

15 2015
Na pardubickém závodišti se v sobotu vinou bouřek uskutečnilo jen šest dostihů z plánovaných osmi. Vrchol dne, prestižní klasická steeplechase Zlatý pohár, musel být kvůli podmáčené dráze odložen.

Ani Khalshani, ani So Fantastic, Stretton, nebo Hetman Polny. Valach Brog Deas, který před rokem v sedle s Lukášem Matuským vyhrál Zlatý pohár, si na svého nástupce bude ještě muset počkat. Zřejmě do 27. června, kdy se při dalším mítinku na závodišti běží též druhá kvalifikace na 125. Velkou pardubickou.

Už jednou pozdržený start štědře dotované klasické steeplechase v sobotu totiž zastavila voda; dva silné bouřkové deště v krátkém sledu za sebou učinily dráhu pro závodění zcela nevhodnou a osmička koní a jezdců, která se na něj pod zlověstnými mraky chystala, musela být odvolána (jednoho z největších favoritů, bělouše Khalshaniho, trenér s majitelem chvíli předtím z listiny preventivně škrtli).

Během předchozího programu, na který ještě naplno pražilo slunce, se z jezdců nejvíce dařilo Janu Kratochvílovi. Ten si připsal dvě vítězství v sedle valacha Mustamira a klisny Amfory. Josef Váňa mladší, český šampion na překážkách z let 2013 i 2014, zase s klisnou Silk dosáhl v pátém dostihu na vůbec první letošní tuzemský triumf (dosud sbíral vavříny hlavně v Itálii).

Počasí poprvé výrazně promluvilo do dostihu šestého, když musel být několikrát posunut. Z cross country III. kategorie na 4200 metrů jej pořadatelé byli nuceni změnit na klasickou steeplechase o délce 4300 metrů. Původní pole tím prořídlo - z devíti nahlášených koní j ich běželo pouhých pět. Nejrychleji do cíle nakonec dospěli valach Renard Argenté s Ondřejem Velkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze