Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté v Brně narazí na vzkříšeného soupeře

Pardubický Josef Potoček zakončuje v utkání s Kolínem. | foto: Martin Veselý, MAFRA

24 2016
Ještě relativně nedávno si museli připadat jako dědeček Hříbeček ve spárech rozzuřené samice tyranosaura; soupeři s brněnskými basketbalisty po palubovce doslova smýkali. Pardubická Beksa, která bude jejich soupeřem na jihu Moravy dnes od 18.30, je letos třikrát porazila vždy minimálně o osmnáct bodů. Naposledy, 6. února, však dokonce o jedenapadesát -100:49!

Brno však od té doby vyměnilo masku umrlce za obličej, ve kterém se zračí zdrženlivý optimismus. V uplynulých šesti kolech dobylo čtyři domácí vítězství nad Děčínem, Opavou, pražským USK a Ostravou a k poslední dvanácté příčce v tabulce Kooperativa NBL odsoudilo Jindřichův Hradec.

„Noví hráči Ojo a Zeigler zvýšili útočný potenciál brněnského týmu, takže jeho útok už není jen o několika málo hráčích,“ upozornil jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek na americké posily nejbližšího protivníka. „Z obou se stali bodoví lídři. Jejich aktivita na soupeřův koš je velká, dokážou se prosadit ve hře jeden na jednoho i ve střeleckých pozicích, mají sebevědomí do koncovky,“ všiml si kouč Bartošek.

Jestliže však Beksa zopakuje dominantní představení, které svým fanouškům ukázala v sobotu v domácí hale na Dašické proti Kolínu (výhra 109:77), nemusí mít z Brna ani s jeho novými oporami žádný přehnaný respekt.

„My musíme pokračovat v útočné hře, již předvádíme v posledních zápasech, kdy dobře spolupracujeme s dlouhými hráči a otvírají se nám střelecké pozice na perimetru,“ nabádal Bartošek. „Naše hra musí být i nadále vyvážená, protože se pak velmi těžko brání. Co se týče obrany, stále chceme lpět na zásadách, které si říkáme, a nedovolit soupeři jednoduchá zakončení,“ předeslal trenér Východočechů.

Pardubice mohly ve čtvrtek přijít o stávající čtvrté místo - přivlastnit si je chtěla po víkendu pátá Opava, která hrála po uzávěrce této strany utkání s Prostějovem. Ať zápas dopadl jakkoli, vítězství v Brně Bekse každopádně vrátí lepší příčku zpět.

Bude si však muset znovu poradit bez trojice zraněných Kohouta, Příhonského a Šoukala; ohrožen je navíc i start Půlpána.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze