Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Paraglidisté se střetnou o české tituly pod beskydským Ondřejníkem

Paragliding - ilustrační foto | foto: CzechTourism

13 2010
Nejlepší čeští paraglidisté, ale i závodníci z dalších zemí se o víkendu představí v Beskydech. V Kunčicích pod Ondřejníkem a v Čeladné se koná Czech Open 2010, mistrovství republiky. Domácí šampionát paraglidistů je zároveň součástí mezinárodního poháru Paragliding Accuracy a kvalifikací na mistrovství světa 2011.

Domácí šampionát paraglidistů je zároveň součástí mezinárodního poháru Paragliding Accuracy a kvalifikací na mistrovství světa 2011.

"Je to také generálka na světový šampionát, který se budeme příští rok konat u nás," upozornil Kamil Konečný ze Studentského klubu paraglidingu při Vysoké škole báňské v Ostravě.

Startovat bude přibližně 35 pilotů především z České republiky, Slovinska, Velké Británie, Japonska, Srbska, Bulharska, Makedonie a Maďarska.

Účast potvrdili rovněž úspěšní čeští paraglidisté z mistrovství Evropy, které se konalo před dvěma týdny v Turecku. Tam zvítězila Markéta Tomášková z Ostravy a mezi muži byl Tomáš Lednik z Frýdlantu nad Ostravicí druhý.

"Zatím nejistý je ale start evropského šampiona Jaka Gorence ze Slovinska," upozornil Kamil Konečný.

"Zahraniční piloti, třeba Srbové, mají trochu obavy z počasí, když slyšeli, že jsou v Česku povodně." Jako mezinárodní pozorovatel a steward přijela členka Světové letecké asociace Riikka Vilkuna ze Švédska. "Na základě tohoto závodu vydá našemu klubu souhlas k pořádání mistrovství světa," podotkl Kamil Konečný.

Dnes je pod Ondřejníkem tréninkový den. Soutěžní lety začnou zítra a v neděli v devět hodin. Hodně ale bude záležet na počasí. "To může rozhodnout o změně doletu," řekl Kamil Konečný.

"V krajní variantě, když bude foukat severní vítr, budou soutěžící startovat z Velkého Javorníku a přistávat až na velké louce ve Veřovicích za nádražím." Pořadatelé připustili, že při nepříznivých klimatických podmínkách se šampionát nemusí uskutečnit.

"Ale podle poslední předpovědi by mělo vše vyjít. Navíc má foukat jen slabý jižní či jihovýchodní vítr," podotkl Kamil Konečný.

Mistrovství republiky v paraglidingu

Pátek Tréninkový den

Sobota Soutěžní lety 09.00 až 19.00*

Neděle Soutěžní lety 09.00 až 16.00*

*Létat se bude podle počasí

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze