Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Papá Williams doporučuje dcerám odpočinek

29 2000
M i a m i - Richard Williams, svérázný otec a trenér amerických tenistek Venus a Sereny Williamsových, oznámil, že Venus vynechá kvůli zranění obou zápěstí zbytek sezóny. Současně prozradil, že i Serena uvažuje o delší přestávce. V telefonickém rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že Venus doporučil, aby si odpočinula od tenistu minimálně do ledna příštího roku. "Řekl jsem Venus, ať se vrátí zpět do školy a neplýtvá talentem," prozradil Williams.

"Je jí teprve devatenáct a může si na čas dovolit věnovat se sportu jen příležitostně. Souhlasila se mnou a řekla, že si to promyslí."

Mladší dceři Sereně otec dokonce doporučil, aby skončila s tenisem úplně. "Řekl jsem jí, ať raději rovnou skončí," netajil se Williams. Podle něj sice mohou sportovci, kteří pocházejí
stejně jako jeho dcery z ghetta, dosáhnout úspěchu, když však jejich sláva pomine, zjistí, že jsou na tom vinou chybějícího vzdělání ještě hůř, než na začátku.

Venus nehrála na turnajích WTA od listopadu loňského roku. Momentálně třetí hráčka světa studuje módní návrhářství na škole ve Fort Lauderdale. Podle slov otce by jednou chtěla navrhovat šaty pro ženy, včetně večerních rób, a pro děti.

Sereně, loňské vítězce US Open a šesté hráčce žebříčku WTA, se letos nedaří. Jediným jejím úspěchem je vítězství na turnaji v Hannoveru, jinak nedokázala obhájit loňské tituly z halového podniku v Paříži ani z Indian Wells. Na Australian Open letos skončila ve čtvrtém kole. Zatím poslední zápas sehrála na právě probíhajícím turnaji v Miami, kde ve čtvrtém kole prohrála se svou krajankou Jennifer Capriatiovou. "Serena může přestat hrát dříve, než si myslíte," připustil Williams. "Řekl jsem dcerám, aby si prostě na nějakou dobu od tenistu odpočinuly. Řekl jsem - přestaňte se dřít na kurtu a začněte používat hlavu," dodal.

Americká tenistka Venus Williamsová možná právě přemýšlí o návrhu svého otce, aby si od tenisu odpočinula do ledna příštího roku a vrátila se do školy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze