Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Panovníky českého plážového volejbalu jsou Bíza a Dopitová

Michal Bíza | foto: archiv

11 2010
Michal Bíza a Hana Dopitová ovládli pátý ročník exhibičního turnaje v plážovém volejbalu King & Queen of the Beach. Bíza je domácím králem podruhé, Dopitová vyhrála při absenci většiny hráček elitní desítky českého žebříčku poprvé.

Hráči se tentokrát v Praze nemuseli potýkat jen s náročným systémem soutěže, kdy při střídání zápasových partnerů nezbývá příliš času na odpočinek, ale i s teplotou výrazně převyšující 30 stupňů Celsia. "Vedro bylo opravdu nesnesitelné a na kurtu se skoro nedalo vydržet," uvedl loňský vítěz David Kufa, jenž tentokrát skončil už v základní skupině.

Bíza po boku s Janem Dumkem ve finále zdolal dvojnásobného krále Petra Beneše a Jindřicha Weisse jednoznačným devítibodovým rozdílem 21:12. "Po čtrnácti dnech strávených v Krkonoších bez beachvolejbalu a navíc v tom dnešním vedru jsem se modlil, abych finále vůbec udýchal. Nakonec má vysokohorská příprava slavila úspěch," prohlásil s úsměvem Bíza.

Dopitová vyhrála ve finále nad Kristýnou Kolocovou, která se pokoušela navázat na prvenství z roku 2008. "V letošní sezoně jsem už zažila hodně náročných turnajů, ale tomu dnešnímu se jen tak nic nevyrovná. Hrát téměř bez přestávky sedm setů za sebou, navíc v takovém parnu, na to se zkrátka fyzicky připravit nedá a ke konci už je to opravdu boj sama se sebou," řekla Kolocová.

Dopitová si ve finále vybrala za spoluhráčku zkušenou Vendulu Haragovou. Kolocová vsadila při neúčasti své zraněné spoluhráčky Markéty Slukové na Annu Šulcovou, prohrála však 18:21. "S možností celkového vítězství v turnaji jsem opravdu nepočítala," prohlásila Dopitová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze