Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ať se hodnotí i rozhodčí, říká Pančochová, královna z prkna

Šárka Pančochová na tiskové konferenci po zisku dvou křišťálových glóbů za celkové vítězství ve Světovém poháru ve freestyle disciplínách a v disciplíně slopestyle. | foto: ČTK

11 2014
Na vyhlídkové plošině žižkovského vysílače, snad na důkaz toho, jak vysoko letos vyletěla, se snowboardistka Šárka Pančochová loučila s olympijskou sezonou. Ze Soči si sice nedávno odvezla rozštípanou přilbu a zklamání, částečně však smutek zahnala celkovým prvenstvím ve Světovém poháru freestyle snowboardingu a malým křišťálovým glóbem za slopestyle. "Je to satisfakce, to každopádně," přikyvovala 23letá závodnice.

Olympijská smůla jí totiž dál leží v žaludku. Ne tak strašidelný pád, ten už je zapomenut, hůř se snowboardistka z Uherského Brodu sžívá s pocitem křivdy. Tolikrát už od okolí slyšela: Medaile ze slopestylu měla být tvoje! Jenže arbitři ji odsunuli na 5. místo.

"Chtěli bychom, aby se během sezony sledovaly i výkony rozhodčích a aby na závody jezdili jen ti nejlepší," nadnesla Pančochová. I proto při posledním pohárovém závodě proběhlo sezení s vedením seriálu, kde závodníci navrhli: Udělejme žebříčky a podle nich rozhodčí nasazujme.

Nejdůležitější závod roku byl totiž pro Pančochovou dvakrát bolestivý. "Ale necítila jsem zlost, spíš zklamání. Přála jsem to i soupeřkám, třeba Jenny Jonesová byla vůbec první britskou sportovkyní s medailí ze zimní olympiády. To byl úlet!"

Česká snowboardistka Šárka Pančochová
PÁD NA RAMPĚ. Česká snowboardistka Šárka Pančochová padá při kvalifikační jízdě...

Dva týdny po hrách uletěla pro změnu česká reprezentantka. Ve finálovém podniku Světového poháru sice ty nejlepší soupeřky chyběly, to však na triumfu českých barev nic neubírá.

Vítězství v Kreischbergu vyneslo Pančochovou do historických listin. "Mám hroznou radost, že jsme to dokázali, dali jsme do toho hodně úsilí," připomněla. "Medaili ze Soči nemám, ale tohle je snad porovnatelný výsledek."

Možná ještě víc než trofej udělaly Pančochové radost její výkony. Neustále kvalitativně stoupají a Češku tak drží v elitním klubu favoritek. "Konzistentně jsem v nejlepší pětce, a to je super. Z toho mám radost," souhlasila.

Přesto se nenechá svou pozicí ukolébat, dál chce pracovat a mířit k úplnému vrcholu. A teď také v U-rampě, své slabší disciplíně. "Chtěla bych jí věnovat trochu víc času, abych se technicky zlepšila," prozradila. "Je to techničtější disciplína a člověk se tam vyjezdí i pro slopestyle. Chci se dál zlepšovat, dělat nové triky i větší rotace."

Takhle Pančochová mluvila po svém olympijském vystoupení:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze