Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Famózní, žasl mistr z roku 1990. I tehdy to bylo maso, vzpomíná Palinek

Brněnští volejbalisté se stříbrnými medailemi | foto: Anna Vavríková, MAFRA

6 2016
Do města, v němž nastartoval svoji úspěšnou volejbalovou kariéru, se už moc často nedostane. Extraligové finále, které se do Brna vrátilo po více než čtvrtstoletí, si ale Michal Palinek nenechal ujít. „Lístky se sháněly dost divoce, ale na české poměry se povedl famózní kousek,“ žasl Palinek.

Do hokejové DRFG Areny se namačkalo 5 556 diváků, kteří vytvořili extraligový rekord. V šesté finálové bitvě viděli brněnskou porážku 1:3 na sety a korunovaci libereckých mistrů. „Brno překvapilo díky skvěle poskládanému týmu, projevila se ale vyzrálost a zkušenost Dukly,“ bilancoval dlouholetý český reprezentant.

Ve finále 48letý Palinek fandil jihomoravským outsiderům, v roce 1990 totiž slavil poslední titul v brněnské historii. „Tehdy jsme vyprodali celou Kounicovu, bylo to maso,“ zavzpomínal Palinek. „S tímhle se to ale nedá srovnávat. V Rondu to bylo umocněné tím, že řada lidí byla oblečená do klubových žlutých barev,“ dodal beachvolejbalový mistr Evropy z roku 1996.

Fotogalerie

Před rozhodujícím duelem se Palinek sešel se zlatými brněnskými spoluhráči. „Bylo nás asi osm, na zápase přibyli další. Bylo to příjemné setkání, v rychlosti jsme prohodili nějaké ty diplomatické povídačky a rozjeli jsme se domů,“ pousmál se oblíbený Palda. Jedním z mistrů, jenž se omluvil, byl Martin Nejedlý - dnes kontroverzní poradce prezidenta Miloše Zemana.

„Zdeněk Haník (současný šéf volejbalového svazu – pozn. red.) nám povídal, že měl připravenou návštěvu. Na poslední chvíli ho ale nepustili pracovní povinnosti,“ vysvětlil Palinek, jenž po finále sedl do auta a nabral směr Praha. „Musel jsem další den do práce,“ řekl beachvolejbalový kouč. „Ale s klukama jsme se domluvili, že se budeme vídat častěji. Ve sklípcích, na různých setkáních nebo narozeninách. Vždyť někteří z nás už jsou padesátníci.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze