Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Palinek s Léblem jsou krůček od Sydney

24 2000
E s p i n h o - Plážoví volejbalisté Michal Palinek a Martin Lébl jsou jedenadvacátí v novém vydání kvalifikačního žebříčku, jehož konečná podoba 15. srpna rozhodne o čtyřiadvaceti párech, které se zúčastní olympijských her. Po nedělním čtvrtém místu na turnaji v Marseille, které bylo jejím nejlepším společným výsledkem, má česká dvojice 902 bodů a nadějné vyhlídky na start v Sydney. Olympijského turnaje se mohou zúčastnit dva páry z jedné země, výjimkou je pořádající Austrálie, která může vyslat do soutěže o jednu dvojici více.

Plážoví volejbalisté Michal Palinek a Martin Lébl jsou jedenadvacátí v novém vydání kvalifikačního žebříčku, jehož konečná podoba 15. srpna rozhodne o čtyřiadvaceti párech, které se zúčastní olympijských her. Po nedělním čtvrtém místu na turnaji v Marseille, které bylo jejím nejlepším společným výsledkem, má česká dvojice 902 bodů a nadějné vyhlídky na start v Sydney. Olympijského turnaje se mohou zúčastnit dva páry z jedné země, výjimkou je pořádající Austrálie, která může vyslat do soutěže o jednu dvojici více.

První nepostupová pozice v žebříčku nyní patří Rusům Karasevovi a Sajfulinovi, kteří na Palinka s Léblem ztrácejí 170 bodů. Aby se Rusové na Palinka s Léblem dotáhli, museli by v jednom ze zbývajících tří podniků Světového okruhu zopakovat jejich výsledek z Marseille. Zároveň by se v Espinhu, Klagenfurtu a Ostende muselo podobně dařit také Švédům Bergovi s Dahlem a mexické dvojici Sotelo, Ibarra, kteří jsou nyní v olympijském pořadí za českými volejbalisty.

Palinek se v průběhu sobotního semifinále v Marseille zranil. Český pár proto odstoupil z nedělního boje o třetí místo a dnes se odhlásil i z příštího turnaje v Espinhu. Dvaatřicetiletý volejbalista se chystá na lékařské vyšetření, přiznal však, že se stav zablokovaných zad o něco zlepšil. "Prášky zabraly, už se můžu aspoň trochu předklonit. Letenky do Portugalska jsme zrušili, ale na dalším turnaji v Klagenfurtu už bychom měli zase hrát," řekl Palinek.

Do olympijského žebříčku se počítá osm nejlepších výsledků z loňského a letošního Světového okruhu. V jeho ženské části si stále udržují postupové pozice dva české páry. Eva Celbová se Soňou Dosoudilovou jsou dvanácté, Martina Hudcová s Terezou Tobiášovou sedmnácté.

Tobiášová v minulých týdnech vypadla z přípravy kvůli komplikované červnové operaci slepého střeva, v srpnu by se však měla na pískové kurty vrátit. "Zatím posiluji a jezdím na kole, skákat ani jinak zatěžovat břicho zatím nemohu. Do Sydney to má být určitě v pořádku, ale těžko říci, kolik toho do té doby natrénujeme," řekla Tobiášová.

Do turnaje v portugalském Espinhu, který začne v úterý, se přihlásily tři české páry, v mužské kvalifikaci však budou po odhlášení Palinka s Léblem startovat jen Přemysl Kubala a Petr Chromý. Přímo do hlavní soutěže žen jsou nasazeny Celbová s Dosoudilovou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze