Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Padne démon futsalu? Futsalisté Teplic se pokusí zaskočit Chrudim

Teplice - Chrudim: vpravo teplický futsalista Salák | foto: Martin Adamec, MAFRA

19 2010
Pětinásobný mistr s puncem evropské kvality a jeho bohatý vyzyvatel, který by ho rád (už brzy) vystrnadil z futsalového trůnu. Tenhle zápas je jedním z vrcholů ligy! Zapište si do kalendáře: Balticflora Teplice versus Era-Pack Chrudim, sobota v sedm večer.

Chrudim, to je ten nepřemožitelný démon, který sází skoro 7 gólů za zápas. A Teplice nováček, který sestavil multikulturní ansábl s cílem podmanit si český futsal. "Zápas je pro nás prestižní," nezakrývá Michal Žák, viceprezident Balticflory.

"Chrudimi si hodně vážím. Před ostatními má velký náskok. Chceme proti ní už konečně něco dokázat!" Bláhové? Možná. "V regulérní sezoně dva roky neprohrála. Její tým je extratřída pro naši ligu, třída pro Evropu. Posílili o Brazilce a přejeli všechny soupeře." Chrudim vládne tabulce, samozřejmě, Teplice jsou třetí, ale odstup je výrazný, už třináctibodový.

Martin Dlouhý, kapitán Balticflory, tvrdí: "Pro Chrudim není cíl vyhrát ligu, ale uspět v Lize mistrů." Ve Futsal Cupu, jak se soutěž jmenuje, na podzim český vládce vypadl ve čtvrtfinálové skupině.

V čem tkví rozdíl ve výkonnosti mezi Chrudimí a zbytkem ligy? "Hrají spolu už 10 let. Sice sehnali Brazilce, ale jinak s kádrem pracují dlouhodobě, jsou sehraní. To je jejich deviza," popisuje Dlouhý. Právě v tomhle je Teplice musí dohnat.

Tým se v létě sestavil narychlo a během sezony přicházeli noví a noví hráči. "Kádr se buduje, ještě není ustálený, i když už máme nějaké čtyřky. Je to otázka času." Žák věří, že ten čas už nadešel.
Argumentuje i drtivou výhrou 6:1 nad dalším špičkovým celkem z Vysokého Mýta. "Je skoro konec sezony, mančaft má skvělou formu, vrchol, začal dýchat. Proti Chrudimi to musíme potvrdit," burcuje šéf klubu.

"Když budeme hrát ukázněně, máme šanci," nepochybuje. Body by se Balticfloře šikly, do play-off chce z 2. příčky. Už v Chrudimi padla jen 1:3. "Vedli jsme, dvěma góly zaminutu otočili," vzpomíná
Dlouhý a jmenuje chrudimské hráče, kteří s ním získali bronz na mistrovství Evropy: "Kopecký, Meller, Rešetár, Kroulík."

Chrudim má až na tři Brazilce jen Čechy, Teplice sázejí kromě Brazilců na Rusy, Bělorusa, Itala, Němce či Portugalce. "My i oni máme směsku, jakou nikdo jiný nemůže nabídnout. Bude to jeden z nejlepších zápasů sezony," věří Dlouhý.

"Chceme fanouškům ukázat krásný futsal. Určitě bude vyprodáno," věští Žák, rodák z Běloruska. Za výhru slíbil hráčům odměnu: pozvání do restaurace, útratu klub zaplatí! A sledovat se bude olympijský hokej Rusko - Česko. "Jen nevím, komu by fandili Brazilci," pousmál se Žák.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze