Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plnou parou do divačky. Je mi z toho nanic, litoval cyklistický čahoun

Belgický cyklista Johan Vansummeren | foto: Profimedia.cz

7 2014
Letěli v ten moment možná padesátkou, protože stíhali 11člennou skupinu uprchlíků. Peloton v závodě Kolem Flander se právě obtáčel přes kruhový objezd v obci Wielsbeke. Projelo čelo, sto, možná stopadesát cyklistů a pak bum. Belgický čahoun Johan Vansummeren to v plné rychlosti napálil do postarší divačky.

V 98. ročníku kostkové klasiky se událo tolik pádů, co ničily naděje favoritů. Ale ten možná nejhorší přišel už po šedesáti kilometrech. Čí to byla vina, nikdo nechtěl spekulovat. "Jediné, na čem teď záleží, je, aby se ta žena uzdravila," říkal i sám Vansummeren.

Divačka se spolu s mužem a dítětem nepochopitelně postavila na ostrůvek uprostřed cesty, po které z obou stran projížděl peloton. Když do ní někdejší vítěz slavného Roubaix vrazil, upadla na obrubník a nehýbala se.

Pořadatelé závodu žádné detailní zprávy neposkytli, jen konstatovali, že "žena je na jednotce intenzivní péče. Vedení závodu lituje nehody a s rodinou soucítí".

Ještě během televizního přenosu závodu, který nakonec potřetí ovládl Švýcar Cancellara, belgická stanice Sporza hlásila, že 65letá dáma je na operaci mozku. Rovněž závodník skončil v péči lékařů, ale ještě před koncem seděl v týmovém autobusu.

"Už jsem v pohodě, jen ty stehy nad okem a modřina. Ale to není důležité," řekl, ale o detailech se moc bavit nechtěl. "Prostě pád. Jak se to stalo? Na kruhovém objezdu, ale co a jak, na tom nesejde. Je mi z toho nanic. Že je ta paní zraněná, bolí víc než můj pád."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze