Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pád a porucha zdramatizovaly šampionát jezdců

29 2003
Pardubice - Kdo bude letošním šampionem mezi překážkovými jezdci? Jaroslav Myška nebo Dušan Andrés? Závěrečný pardubický mítink tajenku nerozluštil. Naopak boj o vítězství ještě více zdramatizoval. „Dušan mě asi převálcuje, skončím druhý. Už jsem s tím smířen,“ tvrdí Myška. „Nevím, jestli Jardu ještě předstihnu,“ odpověděl Andrés.

V čele šampionátu však zůstal stále Myška, přestože na pardubickém závodišti svou bilanci sedmnácti vítězství nerozmnožil. A co víc, mítink kvůli zranění ani nedokončil.

Osudnou se mu stala předposlední překážka čtvrtého dostihu. V sedle Kirka bojoval se Sullivanem vedeným Josefem Bartošem o vítězství. Pád však znamenal konec nadějí.

„Moc jsme závodili. Kůň byl hodně rychlý a skok mu nevyšel,“ vysvětlil Myška příčinu pádu, po němž skončil v sanitce. „Naštěstí nemám nic zlomeného, jen jsem potlušený,“ oddechl si jezdec působicí v Dostihovém centru v Zámrsku.

„Bolí to, ale bylo hůř,“ dodal s úsměvem.

Další starty však musel zrušit a jako divák sledoval úspěšnost svého konkurenta. Andrésovi se dařilo, dvakrát vyhrál a vyrovnal Myškovu bilanci sedmnácti vítězství.

Jenže i on měl smůlu. Svěřenci trenéra Čestmíra Olehly Hastaven a Belfast, s nimiž měl velké šance bojovat o vítězství, do Pardubic nedorazili. Auto, jež je mělo přivézt, mělo technickou závadu. „Je to velká škoda, protože jsem mohl Jardu předstihnout,“ povzdechl si Andrés.

„Moc mě to mrzí,“ omlouval se Olehla. „Asi budeme muset Dušanovi vypsat dostih u nás ve Světlé Hoře na odškodněnou,“ usmál se trenér.

Šampionát tak rozhodnou až teprve dva dostihy přes proutěné překážky o příštím víkendu v rámci Ceny prezidenta republiky ve Velké Chuchli. Myška i Andrés budou při tom.

„Jedny proutky pojedu s Canderelim, tak snad ještě mám šanci se udržet na prvním místě,“ řekl Myška.

Minimálně jednou bude startovat i Andrés. „Nemám ale šanci jet dobré koně,“ podotkl Andrés.

Má však dvojnásobnou motivaci. Už je totiž téměř jistým šampionem na rovinách. „Asi ještě nikomu se nepovedlo vyhrát na rovinách i na překážkách. Rád bych to dokázal,“ pronesl Andrés.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze