Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ovládly mě emoce, přiznal Alonso. F1 už není zmanipulovaná

Fernando Alonso | foto: AP

1 2010
"To má být formule 1? Byl to zmanipulovaný závod," hlásal Španěl Alonso po závodu ve Valencii. Uplynuly jen tři dny, a jezdec Ferrari "šel do sebe". Svá slova nyní mírní: "Mluvil jsem pod vlivem emocí."

Ať už si Alonso uvědomil, že trest pro Hamiltona za předjetí safety car vyšel naprázdno jen náhodně, nebo se snad začal obávat vyjádření vedení Mezinárodní automobilové federace FIA, která jeho slova označila za znevážení sportu hodné dalšího vyšetřování, zařadil zpátečku. Dnes už nepovažuje fakt, že Hamilton byl druhý a on osmý, za "ostudu závodních drah."

"Byl jsem pod vlivem nešťastně pokaženého závodu," říká Alonso. "V takové situaci je velmi snadné říct něco, čeho později litujete. V takové situaci je možné použít tón, který by na veřejnosti člověk používat neměl. Pak mohou být vaše slova špatně interpretována."

Alonsa ale potěšil fakt, že FIA okamžitě svolala k jednání pracovní skupinu, která by měla zajistit, aby pravidla při výjezdu safety car plnila lépe svou funkci než dosud. "Jsem si jistý, že všechny sporné věci budou rozumně vyřešeny. Rychlá reakce řídícího orgánu mě mile překvapila."

I kvůli pouhým čtyř bodům z Valencie ztrácí nyní Alonso na lídra šampionátu Hamiltona 29 bodů. Přesto však boj o plánovaný titul nevzdává. Vždyť v přepočtu na body udělované v minulých sezonách se jedná pouze o 12 bodů.

"Okruh v Silverstonu je hodně rychlý a měl by nám více sedět. Více by měla pomoci vylepšení, která jsme přivezli do Španělska," uvedl Alonso, který jel s Ferrari teprve devět závodů, přesto podává stabilně lepší výkony než jeho týmový kolega Massa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze