Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záchrana? Nejsnazší cestou je play-off, ví otrokovický florbalista Nagy

Obránce Michal Nagy je stálicí defenzivy ligových florbalistů Otrokovic. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

17 2015
V létě dlouho zvažoval nabídku brněnských buldoků. Nakonec ji ale florbalový obránce Michal Nagy s díky odmítl a dál zůstává panterem z Otrokovic. „Lákalo mě zkusit něco jiného. Ale tím, že šel Karel do vedení klubu, jsem ho v tom nechtěl nechat,“ zmínil Nagy svého spoluhráče a od léta také šéfa oddílu Karla Ťopka.

Sobotním domácím zápasem proti Pardubicím vstoupí Otrokovice do své páté sezony v nejvyšší soutěži. Nebýt obměny výkonného výboru, Nagy by u toho už nebyl.

„Nevím, jak ostatní kluci, ale v klubu jsem neviděl potenciál, aby se tady extraliga udržela dlouhodobě,“ míní Michal Nagy, který byl iu historického postupu do nejvyšší soutěže. „Všechno stálo na jednom člověku, který už neměl chuť do toho dávat všechno. Teď přišel nový vítr a najednou to funguje.“

Předešlá sezona byla pro pantery kritická, mezi tuzemskou elitou se udrželi až v závěrečném, sedmém zápase play-out v Liberci. „Letošním cílem je play-off. To je nejjednodušší cesta k záchraně,“ ví Nagy.

Po loňském hráčském exodu se Otrokovicím povedlo kádr stabilizovat. Všechny opory jsou na soupisce a na rozdíl od minulého ročníku také fit. Zdravější atmosféra panuje rovněž v kabině.

„Parta je stejná jako loni, ale týmová chemie je daleko lepší,“ pravil obránce s reprezentačními zkušenostmi. „Měli jsme výsledkovou krizi a to se pak přenášelo na mužstvo,“ připomenul loňský tragický začátek sezony.

Otrokovice poprvé bodovaly až v osmém kole a první vítězství si připsaly na konci listopadu. Manko už nedohnaly a poprvé nepostoupily do extraligového play-off. „To je pro nás varování. Do každého zápasu jsme pak šli s nožem na krku. Měli jsme spoustu mladých kluků a ve zlomových okamžicích jsme to občas nezvládli,“ podotkl Nagy.

O lepší start se pokusí se svými spoluhráči v duelu s Pardubicemi, s nimiž měli loni aktivní bilanci. „Klíčové bude uhlídat Zozuláka,“ zmiňuje Nagy jednoho z nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Panteři se musí také vyrovnat s jiným prostředím. Jejich domovská hala na Štěrkovišti je obsazená, a protože Pardubice nekývly na změnu termínu, musí vzít zavděk azylem v tělocvičně Střední průmyslové školy strojní ve Zlíně. „Není to ideální, ale na průmyslovce jsme hráli ještě v první lize,“ podotkl Nagy, že nejde do neznáma.

Zatímco pro něj bude sobotní zápas rutinou, pro kouče Pavla Gofroně bude premiérou v Superlize, jak se soutěž nově jmenuje. „Známe ho dobře. Hodně z nás trénoval v žácích. Ale to je něco úplně jiného, než vést extraligový tým. Ukáže až ostrá zkouška,“ ví Nagy.

Sám se po roční pauze také vrátil k trénování. V klubu má na starosti nově vzniklou kategorii elévů. „Chci pomoct nejen na hřišti,“ vyložil zadák Otrokovic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze