Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otec Williams chce po WTA více peněz

15 2000
N e w Y o r k - Richard Williams, otec amerických tenistek Sereny a Venus Williamsových žádá po vedení okruhu WTA vyšší podíl na ziscích z prodeje marketinkových práv. Největší podíl by podle něj neměly inkasovat hráčky z čela žebříčku, ale ty, které se nejvíce zasloužily o růst popularity ženského tenisu, což jsou prý především jeho dcery a Anna Kurnikovová. "Měly by inkasovat částky, které se budou rovnat jejich přínosu pro tenis," prohlásil Williams. "Kdekoli Serena s Venus hrají, i když jen čtyřhru, je vyprodáno. To se dosud nikomu nepodařilo, alespoň ve čtyřhře ne," tvrdí.

Šéf WTA Bart McGuire na Williamsův návrh odpověděl, že by se zisky měly dál dělit rovnou měrou mezi všechny hráčky. "WTA je neziskovou organizací. Z našich příjmů pokrýváme hlavně náklady spojené s pořádáním turnajů okruhu," praví se v jeho prohlášení. Šéf WTA však zdůraznil, že je ochoten kdykoli s hráčkami nebo jejich rodiči o celé věci diskutovat.

Williams toho hodlá využít a předložit McGuirovi svůj návrh. "Mluvíme o miliónech dolarů," konstatoval otec amerických tenistek. "Mluvíme o neskutečném množství peněz, ale nechci na to pohlížet jen s vidinou zisku, jde o návrh na rovnoprávné partnerství," hájí svůj názor Williams.

Ostatní hráčky v čele se Švýcarkou Martinou Hingisovou sice uznávají podíl sester Williamsových na vzrůstu popularity ženského tenisu, ale s návrhem jejich otce nesouhlasí. "Nejsou to jen ony, své fanoušky mají i další stovky hráček okruhu WTA," krčila rameny Hingisová. "Podle mě se nedá jednoznačně říct, kdo by si zasloužil větší podíl na ziscích. O tom rozhoduje WTA. Existují jistá pravidla a my jsme se zavázaly, že se jimi budeme řídit," vysvětlovala Švýcarka.

"Někteří lidé si myslí, že si zaslouží více, ale tak to bylo a bude vždycky," dodala tenistka, která během své kariéry vydělala již více než čtrnáct milionů dolarů.

"Každý má právo říct svůj názor," obhajovala postoj Richarda Williamse Kurnikovová. "Samozřejmě, že jsou hráčky, které přitahují více pozornosti než ostatní. Ale konečné slovo má WTA, pod níž spadáme jedna jako druhá a musíme se řídit jejími pravidly," řekla ruská tenistka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze