Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Otec Dokičové nesmí na kurty

31 2000
N e w Y o r k - Kvůli hrubému chování a urážkám v hráčské jídelně byl vyveden z areálu dvorců ve Flushing Meadow otec australské tenistky Jeleny Dokičové. Muž, pro něhož to není rozhodně první skandál, nebude do konce US Open vpuštěn zpět. Damiru Dokičovi se zdálo deset dolarů za porci lososa mnoho, a proto urážel servírku, která si poté na jeho způsoby stěžovala. "S rozhodnutím vedení ženské asociace WTA Tour souhlasí a podporuji ho," prohlásil ředitel turnaje Jay Snyder.

Otec sedmnáctileté tenistky, která postoupila do druhého kola US Open a nyní se musí obejít bez jeho pomoci, prý nikdy hádky nevyvolává. "Žádné problémy nedělám, to ostatní. Pokud mi někdo ubližuje, tak se bráním a reaguji," konstatoval Dokič.

V jídelně to však byl podle očitých svědků on, kdo začal urážet servírku Mattie Jonesovou. Porce lososa se mu zdála za deset dolarů, asi 390 korun, příliš malá. "Řekl, že jsem kráva, a proto jsem hned zavolala vedoucího. Byl strašně arogantní a sprostý," stěžovala si žena, která na US Open pracuje od roku 1988.

Incident pokračoval, když Dokiče nadvakrát vyváděl z jídelny šéf ochranky Pete Pistone, jehož Dokič nazval fašistou. S otce odešla z areálu i plačící dcera Jelena. Dokič dělal problémy letos v lednu na Australian Open a rovněž před dvěma měsíci ve Wimbledonu. Před rokem byl Dokič za hrubé chování vyveden z turnaje v Birminghamu.

Otec tenistky Dokičové má se skandály zkušenosti - takhle jej četník vyváděl z tribuny ve Wimbledonu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze