Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravští rozjeli sérii servisem

30 2006
Ostrava - Bum! Eso. Ostravský univerzál Konečný zahájil střetnutí přímým bodem z podání. Právě na drtivý servis vsadili volejbalisté Ostravy a Českých Budějovic. A úspěšnější byli domácí. První zápas semifinále extraligy vyhráli 3:0. "Na úvod to nebyl žádný kvalitní servis, soupeř zřejmě čekal větší ránu," komentoval první bod David Konečný.

"Víme, že Ostrava má výborný servis a tím také první set získala, my jsme špatně bránili," podotkl českobudějovický trenér Pommer. "My jsme podávali dost špatně," uznal hostující kapitán Jiří Štolfa.

Čím to, že Budějovickým servis nešel? "My jsme na naši halu zvyklí, je prostornější než ta v Českých Budějovicích," podotkl David Konečný.

"Prostředí hraje velkou roli, ale vlastní činnost podání nebyla dobrá, to může pocházet i z nervozity," dodal Pommer.

"Je to důležité vítězství pro další vývoj série," uvedl ostravský trenér Jaroslav Tomáš.  "Rozhodující byl druhý set, který jsme zvládli v koncovce."

Ve druhé sadě žádný z týmů nevedl o víc než dva body. "Koncovku jsme uhráli díky blokům," podotkl Konečný.

"Ve druhé sadě jsme s domácími drželi krok, ale v závěru jsme jim set darovali. Tím jsme je dostali do klidu a ve třetím jsme pokračovali v chybách," povzdechl si Zdeněk Pommer.

Po vyrovnané druhé sadě domácí při podání Konečného otočili stav z 2:4 na 6:4 a při Chingově servisu zvýšili na 9:5. Bylo rozhodnuto.

"Po dvoutýdenní pauze jsme se mohli přesvědčit, jak na tom jsme," řekl kapitán DHL Jakub Zvolánek.

Jak? "Docela dobře, soupeře jsme nepustili k ničemu vážnějšímu, ale série může být ještě dlouhá."

Druhé utkání se hraje dnes od 17 hodin opět v Ostravě.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze